Medycyna naturalna a zdrowie
Naturalne produkty medyczne oraz zdrowe żywienie…

Do zaburzen powietrznosci pluc przyczynia

Posted in Uncategorized  by admin
July 12th, 2016

Do zaburzeń powietrzności płuc przyczynia się w gruźlicy płuc także- stan opłucnej, w niej bowiem w gruźlicy płuc zmiany powstają bardzo często, nawet prawie zawsze, Dla objawów fizycznych w obrębie klatki piersiowej mają one w gru- źlicy płuc znaczenie nie tylko przez to, że wskutek ucisku płuca zmniej- szają jego powietrzność, ale także i przez to, że utrudniają przewodzenie na zewnątrz objawów fizycznych, powstających w chorych płucach. Prócz tego, zmiany w opłucnej upośledzają rozszerzalność chorych części płuc i wskutek tego przeszkadzają wyzwoleniu pewnych objawów, np. dźwię- czności rzężeń. Niekoniecznie ma to być, wysięk w jamie opłucnej lub odma, zwłaszcza zastawkowa, albo chociażby zrosty lub zgrubienia opłnic- nej. Wystarcza już uczucie bólu lub kłucia, które towarzyszy ostremu zapaleniu opłucnej, nawet na ograniczonej przestrzeni, aby objawy fl- zyczne w obrębie klatki piersiowej uległy w gruźlicy płuc zmianie. Stwierdzenie tego stanu rzeczy stanowi warunek niezbędny do zrozu- mienia wielu objawów fizycznych w zakresie klatki piersiowej w gru- źlicy płuc jako zależnych od zwiększenia lub zmniejszenia powietrzno- ftci różnych części płuc. Objawy te wykrywa się oglądaniem, obmacywa- niem, opukiwaniem i osłuchiwaniem klatki piersiowej.
Badanie oglądaniem Gruźlica płuc wywołuje, i: to nieraz w początkowym okresie, zmiany także poza płucami. Toteż dla jej rozpoznania konieczne jest badanie nie tylko płuc, ale i całego ustroju. Już przy pierwszym spojrzeniu na cho- rego na gruźlicę płuc często zwraca naszą uwagę lichy stan odżywienia objawiający się wyraźnym zarysowaniem na klatce piersiowej zagłę- bień, których nie ma u osób niegruźliczych, oraz zapadnięciem policz- ków i różnego stopnia zanikiem podściółki tłuszczowej w innych miej- scach ciała. Im dłużej toczy się gruźlica, im jest cięższa, tym odżywienie chorego bardziej podupada. [więcej w: , opieka medyczna, krem neutrogena, olejek arganowy do włosów ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)