olejek kokosowy do włosów i ich pielegnacja.
Naturalne olejki do wlosow: kokosowe, arganowy, jojoba, makadamia, tamanu

Ewaluacja wiadomości zdrowotnych dla kobiet: książka zasobów

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Wiadomości o zdrowiu obfitują w nasze społeczeństwo. Emanujące od chirurgów ogólnych do oper mydlanych, wpływają na postawy i działania dotyczące opieki zdrowotnej. Ta książka oferuje możliwość rozważenia niektórych z tych wiadomości i ich konsekwencji. Ewaluacja Women s Health Messages analizuje sposób, w jaki środki masowego przekazu zajmują się zdrowiem reprodukcyjnym kobiet w takich dziedzinach, jak aborcja, zażywanie narkotyków podczas ciąży, antykoncepcja, poród, palenie tytoniu i miesiączka. Każdy temat jest podzielony na dwa rozdziały: pierwszy podsumowuje wyniki badań biomedycznych lub społecznych (lub oba), a drugi analizuje prezentację tematu w popularnych mediach.
Większość rozdziałów jest napisana przez wykładowców i doktorantów z dziedzin komunikacji i pokrewnych. Spośród 35 autorów 2 wymienione są jako posiadające wykształcenie w zawodach związanych ze służbą zdrowia, a 2 jako pracujące w mediach; prawie wszyscy współpracownicy to kobiety. Książka przeznaczona jest dla naukowców zajmujących się tematyką zdrowia, studentów komunikacji zdrowotnej lub studiów dla kobiet oraz dla pracowników służby zdrowia.
Dla lekarzy najciekawsze są sekcje poświęcone wynikom badań społecznych i komunikatom medialnym. Chociaż wydaje się, że sekcje zawierające informacje biomedyczne zawierają niewiele błędów, brakuje im głębi – a czasem precyzji i równowagi – które lekarze prawdopodobnie będą poszukiwać.
Nagłówki w książce ułatwiają identyfikację sekcji prezentujących materiał socjologiczno-naukowy o potencjalnym znaczeniu. Jedna z takich sekcji podsumowuje czynniki, które motywują kobiety do poszukiwania opieki prenatalnej i czynniki, które hamują je od tego. Kolejna sekcja omawia dostawców wsparcia społecznego dla kobiet z rakiem piersi, a trzecia wskazuje czynniki, które uniemożliwiają kobietom przechodzenie mammografii.
Rozdziały na temat wiadomości medialnych zazwyczaj zawierają niewielki żargon, a znajomość przedstawionego materiału nie wymaga znajomości zagadnień związanych ze zdrowiem. Jak można się spodziewać w takim zbiorze, rozdziały te różnią się siłą metodologiczną badań, które prezentują i wglądem, jaki zapewniają. Każda z nich zawiera jednak coś, co może sprowokować myśl.
Jeden szczególnie wciągający rozdział na temat przekazów medialnych omawia, w jaki sposób gazety i czasopisma, a także inne media do pewnego stopnia przedstawiały używanie nielegalnych narkotyków w czasie ciąży. The Drama of Utero Drug Exposure: Płód bierze pierwsze rachunki , rozdział podkreśla, że medialne relacje koncentrują się na dobrobycie płodu lub dziecka, prawie całkowicie wykluczając dobro matki (tendencja gdzie indziej w książce w odniesieniu do wiadomości o alkoholu i AIDS). Rozdział ten pokazuje, w jaki sposób ten portret przygotowuje grunt pod polityczne i prawne dyskusje na temat narażenia na raka u macicy.
Kolejny silny rozdział rozważa wiadomości z najnowszego magazynu i artykułów prasowych, programów telewizyjnych i reklam dotyczących menarche, menstruacji i menopauzy. Autorzy zauważają, że popularne media mają tendencję do przedstawiania menstruacji i jej zaprzestania jako obarczonej objawami i innymi problemami, a media również noszą reklamy produktów przeznaczonych do rozwiązania tych problemów. Innymi słowy, podsumowują autorzy, menstruacja i menopauza jako No Big Deal nie są dużymi pieniędzmi.
Inne przemyślane zagadnienia to sprzeczne wiadomości, jakie kobiety otrzymują o paleniu, obraz zapłodnienia in vitro przez popularne media oraz nieproporcjonalnie skąpa uwaga, jaką media i inne sektory poświęciły AIDS kobietom. Znajomość wiadomości omawianych w tej książce może pomóc nam służyć naszym pacjentom. Czas można spędzić dobrze przeglądając tę istotną książkę.
Barbara Gastel, MD, MPH
Texas A & M University, College Station, TX 77843-4111

[przypisy: tanie leki apteka internetowa, oddział detoksykacyjny, olej słonecznikowy zastosowanie ]

Tags: , ,

No Responses to “Ewaluacja wiadomości zdrowotnych dla kobiet: książka zasobów”

  1. Zod Says:

    Samemu się jest tępotą i innych pouczać

  2. Norbert Says:

    Article marked with the noticed of: stomatologia protetyka cennik[...]

  3. Waylay Dave Says:

    Kurcze miesni to cukier w diecie

Powiązane tematy z artykułem: oddział detoksykacyjny olej słonecznikowy zastosowanie tanie leki apteka internetowa