olejek kokosowy do włosów i ich pielegnacja.
Naturalne olejki do wlosow: kokosowe, arganowy, jojoba, makadamia, tamanu

Odkrywanie paradoksu produktywności IT – lekcje dla opieki zdrowotnej ad

Posted in Uncategorized  by admin
December 4th, 2018

Czemu. Standardowe wskaźniki wydajności pracy w sektorze bankowym nie pozwoliły na uchwycenie znacznie większej wygody konsumenta przypisywanej bankomatom1 Podobne trudności pomiarowe obfitują w opiekę zdrowotną. Wskaźniki wydajności używane do oceny kosztów i jakości opieki zdrowotnej pochodzą z danych administracyjnych, które nie mają kluczowych szczegółów potrzebnych do wykrycia skutków zdrowia IT. W rzeczywistości, jedno z badań wykazało, że mniej niż 2% wyników pomiarów ambulatoryjnych było odpowiednich do mierzenia wpływu zdrowia IT.2 Ponadto, wskaźniki wydajności opieki zdrowotnej, takie jak względne jednostki wartości, są oparte na tradycyjnych formach użycia. Pracownicy służby zdrowia, którzy na przykład korzystają z połączeń telefonicznych lub poczty e-mail zamiast odbywać niektóre wizyty w biurach, wydają się mniej produktywni pod względem wydajności, nawet jeśli faktycznie zapewniają wygodniejszą, łatwiejszą i skuteczniejszą opiekę.
W rozwiązaniu pierwotnego paradoksu produktywności IT, wyzwanie związane z niedopasowaniem zostało rozwiązane poprzez połączenie bardziej szczegółowych danych i ulepszonych technik empirycznych, które lepiej uwzględniały wyniki usług.1 Podobnie ocena wartości produktów opieki zdrowotnej mogłaby zostać poprawiona dzięki bardziej wyrafinowanemu wykorzystaniu danych klinicznych, aby zrozumieć dostęp, wygodę i wyniki zdrowotne. Takie podejście pomiarowe może okazać się o wiele lepsze niż prosta liczba zamówionych testów lub dostarczonych usług.
Jeśli chodzi o złe zarządzanie, wprowadzenie nowych technologii zazwyczaj zmusza do ponownego przeanalizowania założeń, które stanowią podstawę mniej produktywnych procesów. Producenci z początku XX wieku przez prawie dwie dekady zastanawiali się, jak wykorzystać produktywne korzyści z energii elektrycznej. Początkowo fabryki po prostu zamieniały koła wodne i silniki parowe na duże silniki elektryczne, ale utrzymywały nieefektywne systemy pasów i kół pasowych do przesyłania mocy z centralnego źródła zasilania. Rzeczywisty wzrost wydajności nastąpił dopiero po tym, jak producenci zdali sobie sprawę, że wiele małych silników rozproszonych w fabryce może wytwarzać energię tam, gdzie i kiedy była potrzebna; ostatecznie to właśnie przeprojektowanie procesów w połączeniu z nową technologią spowodowało gwałtowny wzrost wydajności produkcyjnej w USA
Podobnie, badania nad paradoksem produktywności IT sugerowały, że opłacalność inwestycji informatycznych nie nastąpiła szybko, ale zamiast tego wymagały okresów intensywnej reorganizacji procesów. Za każdego dolara zainwestowanego w systemy informatyczne firmy zazwyczaj musiały zainwestować kilka dolarów za wdrożenie, szkolenie i przeprojektowanie procesu, aby uzyskać wzrost wydajności. Co więcej, wzrost produktywności oparty na IT nie był nieunikniony we wszystkich organizacjach, ale był bardziej prawdopodobny w organizacjach o takich cechach jak wysoki poziom wykształcenia i indywidualna autonomia, samodzielne zespoły robocze i systemy motywacyjne nagradzające wydajność zespołu.4
Chociaż organizacje opieki zdrowotnej mają korzystne cechy, które mogą zmaksymalizować korzyści IT, reengineering świadczenia opieki zdrowotnej dopiero się rozpoczyna. Pracownicy służby zdrowia mają pokusę, aby po prostu zdigitalizować papierowe przepływy pracy, ale wymiana szafki na leki i tabliczki na recepty na komputer okazuje się niewystarczająca, aby wykorzystać zalety informatyki medycznej.
[podobne: tanie leki apteka internetowa, poradnia gastroenterologiczna dla dzieci wrocław, matołectwo ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: matołectwo poradnia gastroenterologiczna dla dzieci wrocław tanie leki apteka internetowa