olejek kokosowy do włosów i ich pielegnacja.
Naturalne olejki do wlosow: kokosowe, arganowy, jojoba, makadamia, tamanu

Overbilling i świadoma zgoda finansowa – rozwiązanie umowne

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Amerykańskie szpitale i lekarze są znane z tego, że pobierają od nieubezpieczonych pacjentów i pacjentów otrzymujących opiekę poza siecią ubezpieczenia zdrowotnego średnio 2,5 razy więcej od tego, co większość ubezpieczycieli zdrowotnych płaci, a ponad 3 razy więcej od faktycznych kosztów.1 Spór o ceny katalogowe wywołał ponad 120 postępowań sądowych w 2004 r. i 2005,2, a debata znalazła nowe znaczenie w związku ze zwiększonymi zaproszeniami w Kongresie na temat przejrzystości cen oraz wymogiem ustawy o przystępności cenowej (ang. Affordable Care Act, ACA), że szpitale non-profit publikują swoje polityki rabatowe dla nieubezpieczonych pacjentów. Teoria umów domniemanych, stanowiąca podstawę większości kursów pierwszego roku z zakresu prawa umów, oferuje przydatny mechanizm prawny i etyczny do rozwiązywania tych kłopotliwych problemów w rozliczeniach opieki zdrowotnej. Zasadnicza hipotetyczna hipoteza ilustruje zwyczajową funkcję domniemanych kontraktów: lekarz napotyka na ulicy nieprzytomnego nieznajomego, który wymaga natychmiastowej pomocy lekarskiej. Lekarz natychmiast zapewnia nieznajomemu wymaganą opiekę w nagłych wypadkach, a następnie składa rachunek za jej usługi. Czy ma prawo do płatności.
Zgodnie z elementarnymi zasadami umowy, ona jest. Gdyby nieznajomy był świadomy i był w stanie wynegocjować umowę, zanim wymagałby pomocy medycznej, wyraźnie zgodziłby się na zakup usług medycznych. Gdy strony nie są w stanie negocjować – z powodu niewystarczającej ilości czasu lub braku możliwości komunikowania się, na przykład – prawo przypisuje dorozumianą umowę , tworząc prawne zobowiązanie, które naśladuje to, co stworzone przez wzajemną zgodę.
Ta argumentacja prawna jest zwykle przywoływana w celu wyegzekwowania zapłaty za usługi medyczne, na które pacjenci nie mogą wyrazić wyraźnej zgody, ale logika umów domniemanych działa w obie strony: tak jak prawo nakłada obowiązek zapłaty, podobnie przypisuje cenę – to, do którego pacjent i dostawca zgodziłby się. Doktryna ogranicza w ten sposób kwotę, którą dostawcy mogą rozsądnie oczekiwać, aby otrzymać dominującą cenę rynkową. W związku z tym podejście oparte na umowach na udzielanie informacji informuje o tym, w jaki sposób prawo powinno postępować z oskarżeniami, w których dostawcy stosują ceny katalogowe w celu przeładowania pacjentów.
W zawodzie, który przypisuje wysoką premię świadomej zgody, istnieje szereg powodów, dla których dostawcy nie uzyskują znaczącej świadomej zgody finansowej od pacjentów przed zawarciem umowy finansowej. Długotrwałe normy zawodowe uniemożliwiają omówienie opłat, zanim lekarz opiekuje się chorymi, a ogromna złożoność rachunkowa powoduje, że zarówno usługodawcy, jak i pacjenci nie mają zdolności negocjowania i wyrażania zgody na rachunek. Ale zawód, który nie domagał się świadomej zgody finansowej, wywołał ostrą krytykę i podsycił nieokiełznane ceny opieki zdrowotnej, co wymagało lepszego podejścia do ustalania cen w umowach o świadczenie opieki zdrowotnej.
Istnieją co najmniej cztery mechanizmy, które mogą pomóc w rozwiązaniu problemu nadmiernego naliczania opłat według cenników. Pierwszy, który można nazwać podejściem rynkowym , wymaga większego ujawnienia cen dostawców. Badacze polityczni twierdzą, że większa przejrzystość rozliczeń zwiększyłaby konkurencję cenową między usługodawcami, a wezwania do zwiększenia publicznego raportowania o stawkach średnich lub listowych nabierają rozpędu
[hasła pokrewne: zachowanie kotki po sterylizacji, pediatra ostrołęka, uzdrowisko leczenia sanatoryjnego dorosłych ]

Tags: , ,

No Responses to “Overbilling i świadoma zgoda finansowa – rozwiązanie umowne”

 1. Alpha Says:

  [..] Cytowany fragment: olej słonecznikowy[...]

 2. Alan Says:

  Lepiej dmuchać na zimne

 3. Michał Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu seksuolog warszawa[...]

 4. Judge Says:

  Oprócz tego że masz problemy z tarczyca to prawdopodobnie cierpisz na tężyczkę utajona

 5. Shadow Chaser Says:

  Article marked with the noticed of: odżywki hi tec[...]

 6. Candy Butcher Says:

  Ja tam swoje wiem

Powiązane tematy z artykułem: pediatra ostrołęka uzdrowisko leczenia sanatoryjnego dorosłych zachowanie kotki po sterylizacji