olejek kokosowy do włosów i ich pielegnacja.
Naturalne olejki do wlosow: kokosowe, arganowy, jojoba, makadamia, tamanu

Patologiczna całkowita odpowiedź i przyspieszona akceptacja leku we wczesnym raku piersi

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Nowe leki na raka piersi zostały wcześniej zatwierdzone jako pierwsze dla pacjentów z chorobą przerzutową, którzy mają niewiele opcji pozostających do leczenia ogólnoustrojowego. Zatwierdzenie wskazania adiuwantowego pojawia się wiele lat później, po przeprowadzeniu dużych, randomizowanych badań z przedłużonym okresem obserwacji u pacjentów z wczesnym stadium choroby. Niedawno badania neoadjuwantowe wprowadziły nowe leki przed operacją u pacjentów z zlokalizowanym rakiem piersi. Takie leczenie ma na celu sprawienie, że miejscowo zaawansowane nowotwory będą sprawne, ułatwią operację oszczędzającą piersi i ostatecznie poprawią przeżycie. Częstość całkowitej patologicznej odpowiedzi – brak szczątkowego inwazyjnego raka w patologicznej ocenie wyciętych próbek piersi i węzłów chłonnych po terapii przedoperacyjnej – była stosowana jako główny punkt końcowy w wielu badaniach neoadiuwantowych. Obiecujące leki badawcze powinny zostać włączone do standardowego leczenia we wczesnym stadium raka piersi tak szybko, jak to możliwe, aby zapewnić największą korzyść większości pacjentów. Jednak ten cel należy porównać z ograniczonymi danymi dotyczącymi bezpieczeństwa dla nowych leków, gdy są one stosowane u pacjentów z uleczalnym rakiem i niepewnością co do tego, czy poprawa całkowitej patologicznej odpowiedzi będzie przewidywać poprawę długotrwałego braku choroby lub całkowitego przeżycia.
Niepewność co do ryzyka i korzyści nowych leków neoadiuwantowych może być zarządzana przez zapisanie pacjentów, którzy mają największe ryzyko nawrotu z istniejącymi terapiami i prawdopodobnie najbardziej skorzystają. Chociaż współczesne schematy cytotoksyczne zmniejszyły 10-letnią śmiertelność związaną z rakiem piersi o około jedną trzecią, niektórzy pacjenci z wczesnym stadium raka piersi, szczególnie ci z wysokojakościowymi guzami, które są negatywne dla receptora estrogenowego (ER), receptora progesteronowego (PR ), a receptor 2 ludzkiego naskórkowego czynnika wzrostu (HER2) (tj. potrójnie ujemny) pozostaje istotnym ryzykiem odległych przerzutów i śmierci.
Randomizowane badania neoadiuwantowe sugerują, że patologiczna całkowita odpowiedź może przewidywać wolne od choroby lub całkowite przeżycie u pacjentów z wczesnym stadium raka piersi, którzy są leczeni przedoperacyjną ogólnoustrojową terapią. Metaanaliza Cochrane 5500 pacjentów włączonych do 14 randomizowanych badań porównujących przedoperację z pooperacyjną chemioterapią wykazała, że ryzyko zgonu u pacjentów z patologiczną pełną odpowiedzią było o połowę mniejsze niż u pacjentów z nowotworami resztkowymi w czasie operacji.1
W Stanach Zjednoczonych regularne zatwierdzanie nowego leku wymaga odpowiednich, dobrze kontrolowanych badań klinicznych wykazujących korzyści kliniczne, które są ogólnie definiowane we wczesnym stadium raka piersi jako poprawa bez choroby lub całkowitego przeżycia. Alternatywnie, Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) może przyznać przyspieszoną aprobatę na podstawie zastępczego punktu końcowego, który jest rozsądnie prawdopodobny do przewidzenia korzyści klinicznej . W przypadku leczenia neoadjuwantowego raka piersi, proponujemy, aby stopień patologicznej odpowiedzi całkowitej był stosowany jako surogat2. Po przyspieszonym zatwierdzeniu wymagane byłoby wykazanie poprawy w zakresie czasu wolnego od choroby lub całkowitego przeżycia; wskazanie może zostać wycofane z oznakowania produktu, jeżeli badania potwierdzające nie wykazały korzyści klinicznych.
Do celów regulacyjnych, badania neoadjuwantowe oceniające nowy lek z ograniczonymi danymi dotyczącymi bezpieczeństwa powinny rejestrować pacjentów z cechami wysokiego ryzyka i wykluczać pacjentów z nowotworami ER lub PR-dodatnimi bez tych cech.
[podobne: kapturek antykoncepcyjny, olej lniany, skrzypokrzywa ]

Tags: ,

No Responses to “Patologiczna całkowita odpowiedź i przyspieszona akceptacja leku we wczesnym raku piersi”

 1. Paulina Says:

  Chyba ktoś w tym artykule zapomniał o medycynie mitochondrialno komórkowej

 2. Midnight Rider Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: uroda[...]

 3. Radosław Says:

  Trzeba tylko pamiętać, że w aptekach są suplementy

 4. Mr. Spy Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: fizjoterapeuta[...]

 5. Marika Says:

  Fajna historia

 6. Igor Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu neurolog[...]

 7. Daria Says:

  lekarze nie chcą dawać skierowania na badania i do specjalistów

Powiązane tematy z artykułem: kapturek antykoncepcyjny skrzypokrzywa