olejek kokosowy do włosów i ich pielegnacja.
Naturalne olejki do wlosow: kokosowe, arganowy, jojoba, makadamia, tamanu

Przedefiniowanie roli lekarzy we wspomaganiu umierania ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Jedynymi zgłaszanymi różnicami były to, że pacjenci, którzy wybrali wspomaganą śmierć, mieli większą kontrolę nad swoimi objawami i że oni i ich rodziny byli bardziej przygotowani i akceptowali ich śmierć. DWDA nakreśla staranny, rygorystyczny proces określania uprawnień do wspomaganego umierania. Śmiertelnie zachorowana osoba dorosła musi złożyć swojemu lekarzowi dwa oddzielne wnioski, co najmniej w odstępie 15 dni, o śmiertelną dawkę leku. Dwóch lekarzy musi niezależnie poświadczać rokowanie śmierci w ciągu 6 miesięcy i musi skierować pacjenta do oceny psychiatrycznej, jeśli podejrzewają niekompetencję umysłową lub wpływ stanu psychicznego. Pacjent musi zostać poinformowany o opcjach paliatywnych i może wycofać wniosek w dowolnym momencie; oczywiście pacjenci mogą również otrzymywać leki i nie spożywać ich. Lekarze nie mogą podawać leku; pacjenci muszą go spożywać niezależnie.
Krytycy wyrazili sześć głównych zastrzeżeń do legalizacji wspomaganego umierania, z których cztery zostały w znacznym stopniu unieważnione przez 13 lat danych z Oregonu. Po pierwsze, przeciwnicy obawiają się, że pozwolenie pacjentom na odebranie sobie życia pogorszy jakość opieki paliatywnej, ale w Oregonie, ogólne wydatki na opiekę paliatywną i oceny pacjentów wzrosły, ponieważ wspomagane umieranie zostało zalegalizowane.5
Trzy kwestie koncentrują się na bezpieczeństwie pacjentów: dyskryminacja – pomoc przy umieraniu w nieproporcjonalny sposób wpłynie na grupy w trudnej sytuacji; śliskie zbocze – że praktyka zostanie poszerzona o pacjentów z nieterminalną chorobą, a nawet bez łagodnej eutanazji (śmiertelny zastrzyk od lekarza bez wyraźnej prośby pacjenta); i nadużycia – że prośba pacjenta o śmiertelne leki może wynikać z choroby psychicznej lub przymusu ze strony pozbawionych skrupułów krewnych.
Obawy te nie zostały potwierdzone w Oregonie, gdzie pacjenci wybierający wspomagane umierania są przeważnie biali i, średnio, bardziej finansowo bezpieczni i lepiej wykształceni niż ogół społeczeństwa. Po 13 latach liczba pacjentów umierających na śmiertelne leki ustabilizowała się na poziomie 30 do 50 rocznie, a państwo nie próbowało poszerzyć kryteriów kwalifikowalności lub mechanizmów recepcyjnych. Oregon nie zgłosił żadnych przypadków wymuszonych próśb o śmiertelne leki; w rzeczywistości zabezpieczenia systemu (okresy oczekiwania i ocena psychiatryczna) są znacznie bardziej rygorystyczne niż w przypadku dobrze akceptowanych praktyk polegających na wstrzymywaniu lub wycofywaniu leczenia podtrzymującego życie.
Piąty zarzut utrzymuje, że dopuszczenie wspomaganego umierania podkopuje świętość życia. Jest to subiektywna kwestia moralna, powszechnie określana w kategoriach absolutnej ochrony życia w porównaniu do szacunku dla osobistej autonomii – podziału, które często spada wzdłuż linii religijnych. Nie ma jasnej, obiektywnej odpowiedzi, ale podobnie jak w przypadku aborcji czy wycofania wsparcia na rzecz życia, legalizacja przyniosłaby korzyść tym, którzy chcą tej opcji, bez wpływu na opiekę nad tymi, którzy sprzeciwiają się praktyce.
Wreszcie, istnieją zastrzeżenia ze strony społeczności medycznej. W badaniu z 2003 r. Dotyczącym członków AMA 69% sprzeciwiło się samobójstwu z udziałem lekarza, stanowisko oficjalnie sprawowane przez różne krajowe i państwowe stowarzyszenia medyczne
[przypisy: wyciąg pershla, oddział detoksykacyjny, fala uderzeniowa katowice ]

Tags: , ,

No Responses to “Przedefiniowanie roli lekarzy we wspomaganiu umierania ad”

 1. Ignacy Says:

  same kremy nie dawały rady

 2. Swampmasher Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: gabinet logopedyczny[...]

 3. Ludwik Says:

  6 lat temu miałem nowotwór jądra

 4. Marlena Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do implanty zębów[...]

 5. Blanka Says:

  Wapnia najwiecej ma kapusta

Powiązane tematy z artykułem: fala uderzeniowa katowice oddział detoksykacyjny wyciąg pershla