olejek kokosowy do włosów i ich pielegnacja.
Naturalne olejki do wlosow: kokosowe, arganowy, jojoba, makadamia, tamanu

Przedefiniowanie roli lekarzy we wspomaganiu umierania

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Terminowo chorzy pacjenci spędzają ostatnie miesiące na podejmowaniu poważnych decyzji dotyczących opieki medycznej i rozporządzania majątkiem po śmierci. Coraz częściej decydują również o sposobie i czasie ich śmierci, a wielu z nich kończy opracowywanie wytycznych, aby wstrzymać podtrzymujące życie leczenie. Kontrowersyjnym aspektem tego trendu w kierunku bardziej samolubnego procesu umierania jest kwestia wspomaganego umierania – czy pacjenci powinni mieć możliwość uzyskania śmiertelnej dawki leku z wyraźnym zamiarem zakończenia własnego życia. Ta praktyka jest na ogół nielegalna, ale istnieje ruch w kierunku większej akceptacji społecznej i prawnej. Holandia miała długą historię pomocy prawnej, która została oficjalnie uznana przez sąd, a niektóre kraje Europy Zachodniej podążyły za jej przykładem. Oregon stał się pierwszym stanem USA, który zalegalizował wspomagane umierania, kiedy przeszedł akt śmierci z godnością (DWDA) w drodze referendum wyborczego w 1997 r. Od 2008 r. Sześć państw rozważyło kwestię ustawowo lub sądowo; chociaż wysiłki legalizacyjne nie powiodły się w New Hampshire, Hawajach, Nowym Jorku i Connecticut, udało im się w stanie Waszyngton (poprzez referendum) i Montanie (poprzez orzeczenie sądu). Środki w oparciu o DWDA są do rozważenia w Pensylwanii i Vermont, a zwolennicy Massachusetts pracują nad kartą do głosowania. Niezależne komisje rządowe w Kanadzie i Wielkiej Brytanii zaleciły legalizację, a Sąd Najwyższy Kolumbii Brytyjskiej niedawno zakwestionował krajowy zakaz samobójstwa wspomaganego przez lekarza.
Dane z miejsc, w których umierają wspomagane prawnie pomogły rozwiać obawy dotyczące potencjalnych nadużyć i bezpieczeństwa pacjentów, ale długotrwałe wyzwanie pochodzi od placówki medycznej. Wielu lekarzy uważa, że lekarze odgrywają aktywną rolę w likwidowaniu życia pacjentów, a Amerykańskie Stowarzyszenie Medyczne (AMA) i różne państwowe grupy medyczne sprzeciwiają się legalizacji. Ta pozycja nie jest jednak barierą nie do pokonania; proponujemy system, który usunie lekarza z bezpośredniego zaangażowania w proces.
Postępy w medycynie paliatywnej stworzyły skuteczne strategie radzenia sobie i łagodzenia bólu u większości pacjentów terminalnie chorych, w tym możliwość łagodzenia objawów paliatywnych. Nieadekwatna kontrola bólu zalicza się zatem do najczęstszych powodów, dla których pacjenci w Oregonie proszą o śmiertelne leki. Większość twierdzi, że motywuje ich utrata autonomii i godności oraz niezdolność do angażowania się w działania, które nadają sens ich życiu.2 Pacjenci w Stanach Zjednoczonych mogą już odmówić poddania się leczeniu podtrzymującemu życie dzięki wcześniejszym dyrektywom, ale jest to reakcja reaktywna. stanowisko: tylko wtedy, gdy wystąpi ostry stan, pacjenci mogą odmówić interwencji, a wielu pacjentów nie ma żadnych terapii podtrzymujących życie, aby się wycofać. Niektórzy nieuleczalnie chorzy pacjenci pragną wykorzystać swoją autonomię i kontrolować czas śmierci, zamiast czekać, aż im się to przytrafi.
Ta perspektywa znajduje odzwierciedlenie w badaniach krewnych pacjentów terminalnie chorych w Oregonie. W dwóch badaniach porównujących zgony z przyjmowaniem śmiertelnych leków ze śmiercią od śmiertelnej choroby, krewni podali podobne oceny medycznego i emocjonalnego samopoczucia pacjentów w ostatnich dniach życia i własnych odczuć na temat procesu umierania pacjentów.
[patrz też: usg jamy brzusznej opole, zachowanie kotki po sterylizacji, kapturek antykoncepcyjny ]

Tags: , ,

No Responses to “Przedefiniowanie roli lekarzy we wspomaganiu umierania”

 1. Cool Whip Says:

  Article marked with the noticed of: biegunka u noworodka[...]

 2. Marcel Says:

  Dreszcze bez gorączki

 3. Lilianna Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: operacja na zaćmę[...]

 4. Mr. Fabulous Says:

  Jak się ma zapalenie oskrzeli to trzeba leżeć cały czas w łóżku ?

 5. Alex Says:

  Article marked with the noticed of: pielęgniarka[...]

 6. Stacker of Wheat Says:

  Co jest w pakiecie takiego zabiegu

Powiązane tematy z artykułem: kapturek antykoncepcyjny usg jamy brzusznej opole zachowanie kotki po sterylizacji