olejek kokosowy do włosów i ich pielegnacja.
Naturalne olejki do wlosow: kokosowe, arganowy, jojoba, makadamia, tamanu

Ukierunkowana kontra uniwersalna dekolonizacja w celu zapobiegania infekcji ICU AD 8

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Te trzy szpitale w dużym stopniu stanowiły nadwyżkę ryzyka w tej grupie, w tym 72% wyjściowych zakażeń wywołanych przez gronkowce koagulazo-ujemne (ryzyko podstawowe 0,01 zdarzeń na pacjenta w tych trzech szpitalach). Podstawowe ryzyko na pacjenta we wszystkich innych szpitalach w grupie 3 (0,004 zdarzenia) było podobne do ryzyka podstawowego we wszystkich szpitalach w grupach i 2 (0,003 zdarzenia w każdej grupie). W okresie interwencji ryzyko spadło w trzech szpitalach (0,002) oraz we wszystkich innych szpitalach stosujących powszechną dekolonizację (0,0004) w porównaniu z podstawowymi rodzajami ryzyka oraz w porównaniu z ryzykiem interwencji w grupach i 2 (0,002 w każdej grupie ). Analizy z dostosowaniem do współwystępujących stanów, takich jak rak, potwierdziły wyniki analiz as-assign (Tabela 2). Zdarzenia niepożądane
Było siedem zdarzeń niepożądanych (dwa w grupie 2 i pięć w grupie 3) (patrz Dodatek dodatkowy). Wszystko to wymagało łagodnego świądu lub wysypki po kąpieli w chlorheksydynie i ustępowało po zaprzestaniu stosowania impregnowanych chlorheksydyną ściereczek.
Dyskusja
Powszechna dekolonizacja pacjentów na OIOM była najskuteczniejszą strategią, znacznie zmniejszając hodowle kliniczne MRSA-pozytywne o 37% i zakażeń krwi z dowolnego patogenu o 44%. Efekt ten zaobserwowano w warunkach zwyczajowej praktyki w szerokim zakresie szpitali, w tym szpitali środowiskowych, które już wdrożyły krajowe, oparte na dowodach zalecenia dotyczące zapobiegania zakażeniu MRSA związanym z opieką zdrowotną. Łącznie 181 pacjentów musiałoby przejść dekolonizację, aby zapobiec jednej klinicznej hodowli MRSA, a 99 pacjentów musiałoby podlegać dekolonizacji, aby zapobiec jednemu patogenowi zakażenia krwi.
Kilka czynników może wyjaśnić naszą obserwację, że uniwersalna dekolonizacja ma większy efekt zapobiegawczy niż dwie inne strategie. Po pierwsze, chlorheksydyna zmniejsza kolonizację skóry przez wiele patogenów, chroniąc w ten sposób pacjentów na OIOM przed ich własną mikroflorą w okresie zwiększonej podatności na infekcje.11-14 Po drugie, powszechna dekolonizacja zmniejsza obciążenie środowiska drobnoustrojami, zmniejszając szanse pacjenta na pacjenta. transmisja.14,23 Po trzecie, powszechna dekolonizacja rozpoczęła się w pierwszym dniu OIT, co pozwoliło uniknąć opóźnienia w dekolonizacji w oczekiwaniu na wyniki testów przesiewowych.
Kolejną potencjalną korzyścią powszechnej dekolonizacji jest eliminacja testów nadzoru MRSA i związana z tym redukcja środków ostrożności w kontaktach, które mogą zakłócać opiekę.24 Ustalenia te mają wpływ na mandaty legislacyjne wymagające kontroli MRSA w OIOM.25 Niemniej jednak mogą zdarzyć się sytuacje, w których wymagane jest badanie przesiewowe, takie jak okresowe monitorowanie oporności
[hasła pokrewne: lekarz ubezpieczenia zdrowotnego, erozja szkliwa, matołectwo ]

Tags: , ,

No Responses to “Ukierunkowana kontra uniwersalna dekolonizacja w celu zapobiegania infekcji ICU AD 8”

 1. Flakes Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: centrum stomatologiczne[...]

 2. Mr. Gadget Says:

  nie każdy ból biodra to zaraz coś poważnego

 3. Neophyte Believer Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: dobry ortodonta kraków[...]

 4. Marta Says:

  Bo lubię owoce… Jeść

Powiązane tematy z artykułem: erozja szkliwa lekarz ubezpieczenia zdrowotnego matołectwo