Medycyna naturalna a zdrowie
Naturalne produkty medyczne oraz zdrowe żywienie…

W gruzlicy serowato- wlóknistej dusznosc

Posted in Uncategorized  by admin
July 12th, 2016

W gruźlicy serowato- włóknistej duszność wywołuj ą liczne czynniki: zniszczenia. znacznych obszarów płuc, częste zmiany opłucnej (zrosty, wysięk), zmiany w narzą- dzie krążenia, zatrucie jadami gruźliczymi. W ostrych postaciach gru- źlicy płuc, zwłaszcza w ostrej gruźlicy prosówkowej, duszność jest głów- nie pochodzenia toksycznego. W późniejszym okresie gruźlicy płuc dusz- ność bywa nieraz napadowa, łącząc się z napadami silnego kaszlu. Dusz- ność w gruźlicy płuc może zależeć także od częściowego upośledzenia zdolności wiązania tlenu przez hemoglobinę, zależnie od jej uszkodzenia przez jady i prątki gruźlicy (Ludwik Ptaszek). Nagła duszność towarzy- szy wytwarzaniu się samorodnej odmy opłucnej.
Krwotoki płucne Bóle w klatce piersiowej należą do częstych i nieraz wczesnych olb- jawów gruźlicy płuc, gruźlica może jednak przebiegać i bez bólów. Sie- dziba bólów, ich charakter, siła i czas trwania bywają różne. Najczęściej chorzy uskarżają się na bóle w plecach lub górnej części klatki piersio- wej. Są to bóle głuche albo, co bywa bardzo często, kłujące, Najczęściej bóle są przemijające, krótkotrwałe. Przyczyna bólów bywa różna. Gwałtowne bóle towarzyszą powsta- niu samorodnej odmy opłucnej, kłujące – najczęściej dołączeniu się za- palenia opłucnej, zwłaszcza przeponowej, głuche, niekiedy ostre – ner- wobólom międzyżebrowym. Bóle mogą zależeć także od nadrywania się mięśni podczas wysiłków kaszlowych. Chorzy odczuwają te bóle naj- częściej w miejscu przyczepu mięśni brzusznych. Unieruchomienie dolnej części klatki piersiowej opaską łagodzi bóle tego pochodzenia. Chrypka i osłabienie głosu może być jednym z wczes- nych objawów gruźlicy płuc, pomimo że wziernikowanie krtani nie wy- krywa jeszcze żadnych zmian anatomiczno-patologicznych. Jest to wtedy zaburzenie czynnościowe, towarzyszące zwykle ogólnemu osłabieniu. Najczęściej tę skargę słyszy się od osób, które muszą dużo mówić (nau- czyciele, śpiewacy zawodowi itd.). W późniejszym okresie przyczyną chrypki bywa nieraz nieżyt krtani powstający wskutek ustawicznego jej drażnienia plwociną, gruźlica krtani lub porażenie mięśni zwieraczy głośni. W późnych okresach choroby zdarza się nieraz zachłystywanie się chorych podczas jedzenia pokarmem dostającym się do, krtani wsku- lek niedowładu nadgłośni, wywołanego najczęściej zwyrodnieniem jej mięśni. [podobne: , firma sprzątająca, Karmy dla psów, oczyszczalnie przydomowe ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)