olejek kokosowy do włosów i ich pielegnacja.
Naturalne olejki do wlosow: kokosowe, arganowy, jojoba, makadamia, tamanu

Libido a przewlekła gruźlica płuc

Posted in Uncategorized  by admin
December 14th, 2018

W przewlekłej gruźlicy płuc chorzy podkreślają nieraz wzmożenie popędu płciowego (libido sexualis). Prócz wpływów toksycznych rolę przyczynową może tu odgrywać bezczynność, jednostajny tryb życia, zwłaszcza w sanatoriach, brak zwykłych podniet zewnętrznych, nadmierne żywienie się itp. U kobiet w okresie dojrzałości płciowej spostrzega się często już na początku choroby  zaburzenia miesiączkowania. Miesiączki występują rzadko lub często, trwają krótko lub długo i są nie obfite, nieraz bolesne (dysmenorrhea). Miesiączkowanie może zanikać na długo,    w innych przypadkach odpada kilka okresów miesięcznych, okresy między miesiączkami stają się coraz dłuższe, a czas krwawienia krótszy. Toksemia może spowodować przedwczesne pokwitanie, a niedożywianie pokwitanie opóźnione. Nieraz chore uskarżają się na gorączkę               w okresie regularności, przed nią lub po niej w innych przypadkach  na zwiększenie się kaszlu lub na krwioplucie w związku z okresami miesiączkowania. Zaostrzenie sprawy gruźliczej przedmiesiączkowe rokuje zazwyczaj pomyślniej niż towarzyszące okresowi regularności,            a zwłaszcza następujące po niej.
Objawy fizyczne w zakresie klatki piersiowej i powłok zewnętrznych Przy całej różnorodności obrazu anatomicznopatologicznego, zależnej       od kojarzenia się z sobą w płucach w najrozmaitszy sposób zmian swoistych i nieswoistych, sprawy te zmieniają w gruźlicy płuc fizyczny ich stan    w 2 zasadniczych kierunkach, mianowicie zmniejszają powietrzność chorych części płuc lub na odwrót ją zwiększają, najczęściej zaś wywołują jednocześnie obie te zmiany. Spostrzega się je w różnych częściach płuc lub nawet w tej samej jedną obok drugiej, [patrz też: maszkaronizm, maszkaronizm do włosów, maszkaronizm na włosy ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: maszkaronizm szpital jurasza rejestracja uzdrowisko leczenia sanatoryjnego dorosłych