Medycyna naturalna a zdrowie
Naturalne produkty medyczne oraz zdrowe żywienie…

W przewleklej gruzlicy pluc chorzy

Posted in Uncategorized  by admin
July 12th, 2016

W przewlekłej gruźlicy płuc chorzy podkreślają nieraz wzmożenie popędu płciowego (libido sexualis). Prócz wpływów toksycznych rolę przyczynową może tu odgrywać bezczynność, jednostajny tryb życia, zwłaszcza w sanatoriach, brak zwykłych podniet zewnętrznych, nadmierne żywienie się itp. U kobiet w okresie dojrzałości płciowej spostrzega się – często juz na początku choroby – zaburzenia miesiączkowania. Miesią- czki występują rzadko lub często, trwają krótko lub długo i są nie obfite, nieraz bolesne (dysmenorrhea). Miesiączkowanie może zanikać (ame- norrhea) na długo, w innych przypadkach odpada kilka okresów miesię- cznych, okresy między miesiączkami stają się coraz dłuższe, a czas krwa- wienia krótszy. Toksemia może spowodować przedwczesne pokwitanie, a niedożywianie – pokwitanie opóźnione. Nieraz chore uskarżają się na gorączkę w okresie regularności, przed nią lub po niej; w innych przy- padkach – na zwiększenie się kaszlu lub na krwioplucie w związku z okre- sami miesiączkowania. Zaostrzenie sprawy gruźliczej przedmiesiączkowe rokuje zazwyczaj pomyślniej niż towarzyszące okresowi regularności, a zwłaszcza następujące po niej.
OBJAWY PRZEDMIOTOWE Objawy fizyczne w zakresie klatki piersiowej i powłok zewnętrznych Przy całej różnorodności obrazu anatomiczno-patologicznego, zależnej od kojarzenia się z sobą w płucach w najrozmaitszy sposób zmian swo- istych i nieswoistych, sprawy te zmieniają w gruźlicy płuc fizyczny ich stan w 2 zasadniczych kierunkach, mianowicie zmniejszają powietrzność chorych części płuc lub na odwrót ją zwiększają, najczęściej zaś wywołują jednocześnie obie te zmiany. Spostrzega się je w różnych częściach płuc lub nawet w tej samej jedną obok drugiej, [patrz też: , ból pleców, implanty zębów, olejki do włosów ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)