olejek kokosowy do włosów i ich pielegnacja.
Naturalne olejki do wlosow: kokosowe, arganowy, jojoba, makadamia, tamanu

Wdrażanie Giełd Ubezpieczeniowych – Lekcje z Europy

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Państwowe ubezpieczenia zdrowotne są kluczowym elementem reformy opieki zdrowotnej zawartej w ustawie o przystępnej cenie (ACA). Począwszy od stycznia 2014 r., Wymiana każdego państwa zapewni rynek, na którym osoby i drobni pracodawcy mogą porównywać i kupować plany zdrowotne. Pomysł polega zarówno na rozszerzeniu zakresu ubezpieczenia zdrowotnego, jak i na zwiększeniu konkurencji wśród ubezpieczycieli, a przez to promowaniu ograniczania kosztów. Zarządzana konkurencja na trzech rynkach i kluczowe postanowienia ustawy o przystępnej cenie. Zarządzana konkurencja w opiece zdrowotnej obejmuje nadzór i zarządzanie trzema rynkami, które łączą ubezpieczycieli, dostawców i mieszkańców.
Wymiany opierają się na koncepcji zarządzanej przez ekonomistę Alaina Enthovena zarządzanej konkurencji, która ma na celu ustanowienie regulowanych rynków konkurencyjnych w ubezpieczeniach zdrowotnych, zakupach w służbie zdrowia i opiece zdrowotnej (patrz wykres) .1 Giełdy są regulowanymi, ale konkurencyjnymi rynkami ubezpieczeń zdrowotnych i zwykle funkcjonują w środowisku, w którym od osób wymaga się zakupu ubezpieczenia zdrowotnego. W ramach wymiany ubezpieczyciele oferują zorganizowane wybory, konkurują o cenę i jakość swoich usług oraz muszą przyjąć wszystkich kandydatów. ACA tworzy ramy skupiające się na tych kwestiach, a niektóre państwa zaczęły wdrażać własne adaptacje.
Ale doświadczenie w Holandii i Szwajcarii, gdzie wymiana ubezpieczeniowa jest częścią reformy opieki zdrowotnej, która trwa już jakiś czas, zapewnia dwie lekcje ostrzegawcze. Po pierwsze, konkurencyjne rynki ubezpieczeniowe nie będą zawierały kosztów bez reform rynku zakupów opieki zdrowotnej. Teoretycznie ubezpieczyciele zdrowotni powinni negocjować z dostawcami opieki zdrowotnej cenę, ilość i jakość opieki. Innowacyjne metody płatności powinny skutkować zakupem skutecznej opieki. W Stanach Zjednoczonych niewiele mówi się o wzmocnieniu rynku zakupów, chociaż ACA zamierza promować konkurencję dla dostawców, wymagając corocznego publikowania standardowych opłat za towary i usługi. Doświadczenia z Holandii i Szwajcarii pokazują, że takie wysiłki nie są wystarczające. Reformy rynku pracy w tych krajach są w toku, ale dotychczasowe wyniki pod względem ograniczenia kosztów i poprawy jakości były nieznaczne.2,3
W zdecentralizowanym systemie szwajcarskim ceny są w większości negocjowane między stowarzyszeniami ubezpieczycieli (reprezentującymi wielu małych ubezpieczycieli) a dostawcami w każdym z 26 kantonów. Zakazane jest selektywne zawieranie umów – ubezpieczyciele muszą zawierać umowy ze wszystkimi dostawcami – nawet jeśli kraj ten ma jeden z najwyższych wskaźników szpitali dla ludności na świecie. Jak można się domyślić, sektor szpitalny jest postrzegany jako główny czynnik kosztów opieki zdrowotnej. Wielu obserwatorów ma nadzieję, że stopniowe przejście od diet dziennych do płatności opartych na grupach związanych z diagnozą (DRG) zaradzi tej sytuacji.
W Holandii, gdzie czterech ubezpieczycieli pokrywa prawie 90% z 16 milionów mieszkańców, selektywne zawieranie umów z dostawcami jest zasadniczo dozwolone. Jednak niewielka liczba dostawców i obawa ze strony ubezpieczycieli, że staną w obliczu sprzeciwu mediów i konsumentów, jeśli ograniczają wybór dostawców, sprawiają, że selektywne kontraktowanie jest nieskuteczną strategią. W 2005 r. Wdrożono system typu DRG w celu ułatwienia negocjacje między ubezpieczycielami i szpitalami, ale było to biurokratyczne, co spowodowało poważne opóźnienia w negocjacjach i zawyżenie funduszy szpitali
[hasła pokrewne: odruch oksytocynowy, olej słonecznikowy zastosowanie, oddział detoksykacyjny ]

Tags: , ,

No Responses to “Wdrażanie Giełd Ubezpieczeniowych – Lekcje z Europy”

  1. Izabela Says:

    Relacja marchewka kalorie to nie jest prosta sprawa

  2. Kazimierz Says:

    [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: dentysta ochota warszawa[...]

  3. Klaudia Says:

    Nie wiem kto to pisal ale do konca sie z tym nie zgadzam

Powiązane tematy z artykułem: oddział detoksykacyjny odruch oksytocynowy olej słonecznikowy zastosowanie