olejek kokosowy do włosów i ich pielegnacja.
Naturalne olejki do wlosow: kokosowe, arganowy, jojoba, makadamia, tamanu

Centy i wrażliwość – Nauczanie lekarzy, aby myśleć o kosztach

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Wyobraź sobie swoją pierwszą rotację leków. Przedstawiasz pacjenta przyjmującego noc z kaszlem, gorączką i naciekiem na zdjęciu klatki piersiowej. Po wyszczególnieniu historii i fizyczności konkludujesz: To jest 70-letni mężczyzna z nabytym przez społeczność zapaleniem płuc . Martwa cisza.
Być może – mówi wreszcie uczestnictwo. Ale czym innym to może być.
Twoja twarz zaczerwieni się. Zator płucny – mówisz. Mieszkańcy przytakują. Niewydolność serca. Teraz mówisz. Churg-Strauss , dodajesz. Pacjent ma historię astmy.
Uśmiechy. Jak możesz zbadać te inne możliwości. – pyta. Następną rzeczą jest to, że pacjent jest w kolejce po CT klatki piersiowej, kończyny dolnej Dopplera, echo i panel rheum. Dostajesz zaszczyty. No i się zaczyna.
Nasz zawód tradycyjnie nagradza najszerszą diagnostykę różnicową i podejście do opieki nad pacjentem, które wykorzystuje zasoby tak, jakby były nieograniczone. Uważamy, że dobra opieka nie może być skodyfikowana w znakach dolara. Ale gdy koszty opieki zdrowotnej zagrażają bankructwu naszego kraju, finansowe konsekwencje podejmowania decyzji medycznych stały się częścią narodowej rozmowy.
Terminy takie jak zakupy oparte na wartości i wynagrodzenie za wydajność wprowadziły język systemu opieki zdrowotnej. Ponadto do dialogu przystąpiły organizacje lekarzy, ostatnio z kampanią Wybór Mądrej Choroby Wewnętrznej amerykańskiej Fundacji Medycyny Wewnętrznej, ukształtowaną częściowo w odpowiedzi na wezwanie Howarda Brody ego do Top Five Lists drogich, ale nieszkodliwych testów i terapii w każdej specjalności.1, 2 Ta ewoluująca rozmowa jeszcze nie zmieniła sposobu, w jaki zostaliśmy przeszkoleni do praktykowania medycyny. Fakt, że nie możemy już dłużej ignorować konsekwencji finansowych naszych decyzji, pozostawia zawód lekarski w kłopotach. Czy istnieje miejsce na zasady opłacalności w edukacji medycznej. Czy wprowadzenie kosztów w naszych dyskusjach grozi zniszczeniem tego, co pozostaje w relacji pacjent-lekarz.
Wielu praktykujących od dziesięcioleci twierdzi, że w żadnym momencie, niezależnie od środowiska gospodarczego, nie powinno to wpływać na decyzje lekarzy. Przecież to nie pierwszy raz w historii, kiedy pojawiła się recesja. Każde pokolenie, zauważa Martin Samuels, przewodniczący Wydziału Neurologii w Brigham w Bostonie i Szpitalu dla Kobiet, zostało przekonane, że znajduje się w przepaści zagłady, i jeśli nie uzna większego dobra, społeczeństwo się rozwinie. Ale Samuels ostrzega, że gdy lekarze zaczynają analizować potrzeby społeczeństwa, a także indywidualnych pacjentów, zaczynają tracić istotę tego, co to znaczy być lekarzem. Kiedy tracimy osobistą odpowiedzialność za poszczególnych pacjentów, mówi: Mamy poważne kłopoty .
Samuels nie jest sam. Wielu lekarzy od dawna popiera ideę zawartą przez etyka Roberta Veatcha: Etyka lekarza Hipokratesa podejmuje decyzje tak lub nie na podstawie korzyści dla jednej osoby, nie biorąc pod uwagę tego, co ekonomiści nazywają kosztami alternatywnymi. . . . Jeśli od lekarzy wymaga się odrzucenia takiej opieki dla swoich pacjentów, aby służyć społeczeństwu, muszą porzucić swoje hipokratyczne zaangażowanie 3.
Art Caplan, bioetyk z New York University, stawia dylemat w kategoriach rzecznictwa, a nie kosztów: czy lekarz może nadal być zwolennikiem pacjenta, jednocześnie służąc jako szafarz zasobów społecznych. Czasami te podwójne impulsy są kompatybilne; na przykład pacjenci często są zachwyceni, gdy dowiedzą się, że ich statyny są teraz ogólne, a ich koszty ulegają zmniejszeniu
[więcej w: przeglądarka skierowań sanatoryjnych nfz, nfz poznań przeglądarka, olej lniany ]

Tags: ,

No Responses to “Centy i wrażliwość – Nauczanie lekarzy, aby myśleć o kosztach”

 1. Woo Woo Says:

  Article marked with the noticed of: alkohol[...]

 2. Melania Says:

  Witam ,choruje już 12 lat 

 3. Cezary Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: spa w górach[...]

 4. Marshmallow Says:

  Ciekawa jestem tylko czy jeśli wynik będzie świadczył o alergii

Powiązane tematy z artykułem: nfz poznań przeglądarka przeglądarka skierowań sanatoryjnych nfz