olejek kokosowy do włosów i ich pielegnacja.
Naturalne olejki do wlosow: kokosowe, arganowy, jojoba, makadamia, tamanu

Intensywna opieka w krajach o niskim dochodzie – krytyczna potrzeba ad

Posted in Uncategorized  by admin
November 1st, 2018

Około połowa pacjentów wymaga wentylacji mechanicznej, ale proste leczenie, takie jak ścisła opieka pielęgniarska, dożylne antybiotyki i płynna resuscytacja, stanowią znaczną część opieki dla pozostałych. Jest oczywiste, że istnieją znaczne różnice między krytycznymi wymaganiami w zakresie opieki w krajach o niskich i wysokich dochodach. W Stanach Zjednoczonych pacjenci na OIOM są zazwyczaj starszymi osobami z wieloma współistniejącymi chorobami przewlekłymi, którzy spędzają dłuższy okres w jednostce, często wspierani przez złożoną technologię. Częste rozpoznanie przyjęć często odzwierciedla nowe zmiany w długotrwałych chorobach: zaostrzenie rozedmy płuc, zastoinowa niewydolność serca spowodowana chorobą naczyniową lub powrót do zdrowia po operacji naczyniowej lub onkologicznej. Natomiast w Mbarara OIOM funkcjonuje głównie jako podstawowe interwencje ratunkowe dla młodych pacjentów dotkniętych ostrym schorzeniem.
Biorąc pod uwagę te różnice, podstawowa utylitarna lub publiczna argumentacja dotycząca zdrowia może zostać podjęta w przypadku specjalistycznej opieki intensywnej w miejscach o niskich dochodach. Średnia długość życia w Ugandzie wynosi 53 lata; w Stanach Zjednoczonych jest to 78 lat.1 Krótki okres opieki krytycznej jest opłacalną i zasadniczą częścią leczenia ostrych stanów zagrożenia życia, które wpływają na życie milionów młodych ludzi na całym świecie. Ratowanie krytycznie chorych przed możliwymi do uniknięcia zgonami ostatecznie poprawi ogólną długość życia poprzez zmniejszenie ciężaru śmierci z powodu uleczalnej choroby.
Praktyczne aspekty zmniejszania liczby zgonów wewnątrzszpitalnych, nawet w ramach jednej instytucji, wymagają jednak szerszych zmian poza prostym zaopatrzeniem w wentylatory i leki wazotropowe.3 Konieczne jest skupienie się na edukacji personelu i funkcjonowaniu szpitala, aby zoptymalizować korzystanie z OIT.
Leczenie choroby zagrażającej życiu nie rozpoczyna się w wyspecjalizowanej jednostce, ale wymaga wczesnego wykrycia i natychmiastowej interwencji przed przeniesieniem pacjenta na obszar z dokładnym monitorowaniem. Rozwój zdolności krytycznej opieki nie powinien zatem ograniczać się do jednego obszaru fizycznego, ale musi obejmować edukację pielęgniarek i lekarzy w całym szpitalu. Rozpoznanie początkowych klinicznych objawów sepsy lub hipowolemii w połączeniu ze świadomością, że krytyczna choroba nie musi prowadzić nieuchronnie do śmiertelnego pogorszenia, jest kluczowe dla zapewnienia wczesnego rozpoczęcia podstawowych terapii, takich jak podawanie antybiotyków i resuscytacja płynów.
ICB Mbarara jest mieszaną jednostką, z pacjentami przyjmowanymi z oddziałów chirurgicznych, położniczych, medycznych i pediatrycznych. Aby uzasadnić i zwiększyć wykorzystanie tej koncentracji zasobów, konieczne będzie określenie ogólnych wskaźników umieralności w różnych częściach szpitala, skutków różnych chorób oraz potencjału opieki krytycznej w celu poprawy wyników. W związku z tym, w miarę rozszerzania się jednostki, podejmowane są wysiłki zmierzające do śledzenia danych dotyczących podstawowych hospitalizacji i umieralności w elektronicznej bazie danych. Dostępność takich danych powinna poprawić zrozumienie przez lekarzy i decydentów politycznych ogólnych wyzwań stojących przed szpitalem i pomóc im w identyfikacji przeszkód lepszej opieki.
Wdrożenie zmian systemowych wymaganych do skutecznego leczenia bardzo chorych pacjentów może mieć szerszy zakres publicznej wartości zdrowotnej poza opieką osób krytycznie chorych
[patrz też: dyżury aptek opole, tanie leki apteka internetowa, testy na nietolerancję pokarmową ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: dyżury aptek opole tanie leki apteka internetowa testy na nietolerancję pokarmową