olejek kokosowy do włosów i ich pielegnacja.
Naturalne olejki do wlosow: kokosowe, arganowy, jojoba, makadamia, tamanu

Intensywna opieka w krajach o niskim dochodzie – krytyczna potrzeba

Posted in Uncategorized  by admin
December 4th, 2018

Mbarara to małe miasteczko na południowym wschodzie Ugandy, jeden z najbiedniejszych krajów na świecie. Dochód per capita w tym równikowym wschodnioafrykańskim kraju wynosi mniej niż 4 dolary dziennie, a jedna trzecia ludności żyje poniżej granicy ubóstwa.1 Kiedy rząd Ugandy i zagraniczni darczyńcy zobowiązali się do modernizacji starzejącej się infrastruktury szpitala Mbarara, komitet sterujący szpitala zidentyfikowali rozbudowę jednostki intensywnej opieki medycznej (OIOM) jako kluczowy cel. Na pierwszy rzut oka świadczenie opieki krytycznej może nie wydawać się racjonalnym lub opłacalnym priorytetem w kraju, w którym roczne wydatki na opiekę zdrowotną wynoszą nieco ponad 100 USD na osobę1. Jednak nieodpowiednia podstawowa infrastruktura medyczna, spektrum chorób , a cechy demograficzne Ugandy, w połączeniu z szerszymi, mniej namacalnymi korzyściami z OIOM, sprawiają, że krytyczna opieka jest niezbędnym elementem poprawy opieki zdrowotnej w tak niskich dochodach.
Brak dostępu do wczesnego leczenia oznacza, że wielu pacjentów Ugandy występuje w stanie krytycznym, z późnymi stadiami choroby. Jest około jednego lekarza na każde 8500 osób w Ugandzie, w porównaniu z mniej więcej jednym lekarzem na każde 375 Amerykanów.1 W rejonie zlewni Mbarara, niedobór ten jest pogłębiony przez wiejsko-miejskie złe rozmieszczenie pracowników służby zdrowia, co jest powszechne w wielu krajach na całym świecie. Globus. Niedostatek chirurdzy ogólnospołecznych, na przykład, przyczynił się do sytuacji, w której około połowa operacji chirurgicznych wykonywanych w Szpitalu Mbarara to pilne lub awaryjne procedury. Dla porównania, w szpitalu Massachusetts General Hospital, szpitalu skierowanym na ostry dyżur w Bostonie, mniej niż 5% zabiegów chirurgicznych zaplanowano na zasadzie nieelektywności.
Chociaż choroby, z którymi borykają się Ugandyjczycy, są zwykle zaawansowane do czasu, kiedy pacjenci są postrzegani przez klinicystę, wiele z tych chorób to ostre, izolowane problemy, które można wyleczyć. Głównymi przyczynami przedwczesnej śmierci w krajach o niskim dochodzie są powikłania położnicze, wypadki drogowe, zapalenie płuc i malaria. Natomiast w bogatszych krajach ludzie umierają na ostrych zaostrzeniach chorób przewlekłych, takich jak choroba naczyniowa, rak czy demencja. – problemy, które są mniej podatne na leczenie.
Większość pacjentów hospitalizowanych w Szpitalu Mbarara jest młoda – częściowo z powodu wysokiego wzrostu populacji i rozkładu wieku młodych, typowego dla populacji Afryki Subsaharyjskiej. Prawie połowa przyjęć chirurgicznych dotyczy na przykład pacjentów w wieku poniżej 30 lat. Spośród tych młodych pacjentów ponad jedna trzecia to dzieci w wieku poniżej 10 lat.
Charakterystyczne cechy demograficzne i schematy stosowania w dwugalonowym OIT Mbarara odzwierciedlają szerszą populację Ugandy i obciążenie chorobami. Mediana wieku pacjentów na OIOM wynosi około 27 lat, a pacjenci spędzają zwykle tylko lub 2 dni w oddziale. Posocznica, opieka pooperacyjna, urazy i dolegliwości położnicze stanowią większość wskazań do przyjęcia. Do najczęstszych rozpoznań zalicza się zapalenie otrzewnej z powodu niedrożności jelit lub innych schorzeń chirurgicznych; uraz głowy kierowców, pasażerów lub pieszych uczestniczących w wypadkach drogowych; powikłania położnicze, takie jak septyczna aborcja i krwawienie okołoporodowe; i przypadkowe lub celowe (samobójcze) zatrucie fosforoorganiczne
[patrz też: przegladarka skierowań, maszkaronizm, maszkaronizm do włosów ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: maszkaronizm przegladarka skierowań uzdrowisko leczenia sanatoryjnego dorosłych