olejek kokosowy do włosów i ich pielegnacja.
Naturalne olejki do wlosow: kokosowe, arganowy, jojoba, makadamia, tamanu

Medicare i Medicaid Wydawanie wydatków i debata deficytowa

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Historycznie wydatki amerykańskiej służby zdrowia rosły w tempie przekraczającym tempo wzrostu gospodarki, często o co najmniej 2 punkty procentowe rocznie. W związku z tym wzrosła ona jako udział w produkcie krajowym brutto (PKB), a wnioski dotyczące ograniczenia wzrostu wydatków w Medicare i Medicaid stały się istotną częścią debaty nad deficytem federalnym. Powszechnie wymienianym celem takich propozycji jest zmniejszenie tempa wzrostu wydatków do około stopy wzrostu PKB. Krajowa Komisja ds. Odpowiedzialności i Reformy Fiskalnej (Komisja Bowles-Simpson), przewodniczący Komitetu Budżetu Domowego Paul Ryan (R-WI) i inni przedstawili propozycje, które znacznie zmniejszyłyby wydatki w obu programach. Niektórzy opowiadają się za wprowadzeniem skromnych zmian w istniejących programach, podczas gdy inni, argumentując, że programy są zasadniczo wadliwe, wzywają do poważnej restrukturyzacji. Czy te zmiany strukturalne, takie jak wsparcie premium w Medicare lub grant blokowy w Medicaid, są naprawdę konieczne, aby stworzyć zrównoważony wzrost wydatków.
Dane z ostatniej dekady pokazują, że wzrost liczby zapisów znacznie przyczynił się do wzrostu wydatków, a prognozy na kolejną dekadę sugerują, że trend ten będzie kontynuowany. W ciągu ostatniego dziesięciolecia wzrost wydatków na jednego uczestnika spowolnił w Medicare i Medicaid, a wskaźniki wzrostu liczby osób w ciągu następnej dekady są bardzo zbliżone do spodziewanego wzrostu PKB na mieszkańca. Dane te nie potwierdzają potrzeby poważnej restrukturyzacji żadnego z programów.1
W ostatnim dziesięcioleciu wydatki na opiekę zdrowotną wzrosły o około 3 punkty procentowe szybciej niż PKB. Wzrost wydatków był dość wysoki na początku dziesięciolecia, ale znacznie zwolnił do końca. Ze względu na spowolnienie wzrostu PKB w czasie Wielkiej Recesji wzrost wydatków na opiekę zdrowotną pozostał znacznie powyżej wzrostu PKB, ale nie zmniejsza to znaczenia wyraźnego spowolnienia wzrostu wydatków. W latach 2000-2005 wydatki na Medicare przypadające na jednego rejestrującego wzrosły o 7,2% rocznie, w porównaniu z 9,1% wzrostem wśród prywatnych płatników. Jednak w latach 2006-2010 wzrost wydatków na Medicare w przeliczeniu na jednego uczestnika spadł do 4,2% rocznie, w porównaniu z 4,5% wśród prywatnych płatników. Po znacznym wzroście liczby naborów spowodowanym dwiema recesjami i rosnącą liczbą niepełnosprawnych Amerykanów, wzrost wydatków na Medicaid na jednego uczestnika był stosunkowo powolny (mniej niż 3% rocznie) przez ostatnią dekadę, zarówno z powodu -przyjemna populacja z powodu recesji i, co ważniejsze, fakt, że państwa o malejących przychodach i konkurencyjnych priorytetach agresywnie zawierały koszty.
Przyczyny bardziej ogólnego spowolnienia wydatków na opiekę zdrowotną są jednak słabo poznane. Przyczyniła się do tego recesja rozpoczynająca się w 2007 r., Polegająca na utracie miejsc pracy i zmniejszeniu dochodów prowadzącym do utraty ochrony ubezpieczeniowej. Jednak wzrost wydatków rozpoczął się już w 2004 r., Więc sama recesja nie jest w stanie wytłumaczyć tego trendu. Przesunięcie w kierunku planów z wyższymi odliczeniami może tłumaczyć pewne spowolnienie prywatnych wydatków, ale wydatki na Medicare również zwolniły, bez zmian w strukturze podziału kosztów. Tak więc prawdopodobnie przyczyniły się inne zmiany strukturalne. Mogą one obejmować niższe stopy wzrostu wydatków na leki wydawane na receptę, biorąc pod uwagę rozwój mniejszej liczby nowych leków, wprowadzenie warstwowych formularzy, zwiększoną substytucję leków generycznych na leki markowe oraz środki podjęte w celu ograniczenia wydatków na szpitale.
[przypisy: fala uderzeniowa katowice, uzdrowisko leczenia sanatoryjnego dorosłych, pediatra ostrołęka ]

Tags: , ,

No Responses to “Medicare i Medicaid Wydawanie wydatków i debata deficytowa”

  1. Cujo Says:

    Ułożenie chorego na boku uchroni poszkodowanego przed zachłyśnięciem się własnymi wydzielinami.

  2. Olaf Says:

    [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu zmarszczki[...]

  3. Julia Says:

    Ile razy juz to czytalem

Powiązane tematy z artykułem: fala uderzeniowa katowice pediatra ostrołęka uzdrowisko leczenia sanatoryjnego dorosłych