olejek kokosowy do włosów i ich pielegnacja.
Naturalne olejki do wlosow: kokosowe, arganowy, jojoba, makadamia, tamanu

Neurologiczna strona neuropsychologii

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

W latach 70. neuropsychologia była praktykowana tylko przez kilku psychologów eksperymentalnych i klinicznych oraz neurologów behawioralnych. Lata 80. i 90. były świadkami dramatycznych zmian w tej dziedzinie. Psycholodzy kognitywni wkroczyli na pole, dodając nowy wymiar do badań neuropsychologicznych. Ponadto pojawienie się zaawansowanych technik skanowania umożliwiło współpracę między neuropsychologami, naukowcami zajmującymi się kognitywistyką, neurologami i neurologami. W rezultacie praca w neuropsychologii eksplodowała, a trudno jest, a nawet niemożliwe, oddać sprawiedliwość wydarzeniom w tej szybko rozwijającej się i zróżnicowanej dziedzinie. Neurologiczna strona neuropsychologii przedstawia się w tym kontekście jako ambitny, żywy i czytelny elementarz, który stara się przekazać aktualne poglądy na relacje zachowań mózgowych. Książka składa się z trzech części. Część pierwsza przedstawia historię pola i dostarcza podstawowych informacji na temat organizacji i działania mózgu. Konwencjonalny hierarchiczny model przetwarzania, który wymaga, aby obszary były połączone szeregowo, doprowadził do obecnej koncepcji wielokrotnego mapowania, w którym mózg ma wiele ( multipleksowych ) sposobów przekazywania informacji obejmujących wzajemne i sprzężenia zwrotne zorganizowane w systemach rozproszonych. Tak więc, na przykład, kora nie jest już postrzegana na szczycie hierarchii przetwarzania informacji, ale jest pod wpływem innych podkorowych regionów, takich jak ciało migdałowate i hipokamp.
Część 2 rozpoczyna się od opisu, w jaki sposób neurolog może zbliżyć się do pacjenta. Rozdział opisujący podejście polegające na testowaniu hipotezy jest przyjemny, ujmując część jakościowego bogactwa oceny pacjentów, kładąc nacisk na elastyczne podejście do oceny. Następny rozdział, dotyczący oceny neuropsychologicznej, jest mniej satysfakcjonujący. Chociaż obejmuje główne domeny neurobehawioralne w ocenie neuropsychologicznej, informacje dostarczone na temat informacji testowych i podejść są nieco przestarzałe i mogą wprowadzać w błąd. Ostatni rozdział w tej części bada przybliżone loci mózgu wspólnych objawów. Przez cały czas czytelnik jest zachęcany do zastanowienia się, w jaki sposób systemy neuronalne oddziałują, zamiast traktować je w izolacji.
Część 3 dotyczy różnych tematów, w tym pamięci, emocji i języka, a także niektórych zaburzeń mózgowych, takich jak demencja i padaczka. Biorąc pod uwagę szeroki zakres tematów omawianych w tej książce, nie jest zaskakujące, że niektóre są poruszane tylko lekko, podczas gdy inne są omawiane bardziej szczegółowo.
Książka stanowi przemyślaną próbę połączenia pomysłów z wielu dziedzin. Jest to istotne dla pracy klinicznej, co zmusza nas do myślenia w kategoriach złożonych systemów. Byłoby to docenione przez mieszkańców neurologii, ale byłoby również interesujące dla studentów w pokrewnych dziedzinach. Czytelnicy mogą również chcieć skorzystać z sugerowanych odczytów podanych na końcu każdego rozdziału.
Esther Strauss, Ph.D.
University of Victoria, Victoria, BC V8W 2Y2, Kanada

[przypisy: fala uderzeniowa katowice, odruch oksytocynowy, lekarz ubezpieczenia zdrowotnego ]

Tags: , ,

No Responses to “Neurologiczna strona neuropsychologii”

 1. Nel Says:

  Article marked with the noticed of: Implantologia Poznań[...]

 2. Wiktor Says:

  Może nieładnie tak krytykować, ale ten artykuł naprawdę jest tragiczny

 3. Drugstore Cowboy Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: gainer[...]

 4. Bianka Says:

  więcej młodych osób ma problemy z nadciśnieniem

 5. Lilia Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do praca jako opiekunka w niemczech[...]

 6. Rafał Says:

  no tak, mam wysokie ciśnienie

Powiązane tematy z artykułem: fala uderzeniowa katowice lekarz ubezpieczenia zdrowotnego odruch oksytocynowy