olejek kokosowy do włosów i ich pielegnacja.
Naturalne olejki do wlosow: kokosowe, arganowy, jojoba, makadamia, tamanu

Odkrywanie paradoksu produktywności IT – lekcje dla opieki zdrowotnej

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Trwa debata na temat mądrości inwestycji federalnych o wartości 27 miliardów dolarów napędzającej przyjęcie technologii informatycznej dotyczącej zdrowia (IT) zgodnie z ustawą o zdrowiu i zdrowiu w medycynie (HITECH) z 2009 roku. Zwolennicy oczekują, że IT będzie katalizatorem transformacji opieki zdrowotnej dostawa w Stanach Zjednoczonych z rozdrobnionego przemysłu chałupowego, którego nędzą jakość i wysokie koszty sprawiają wysoce zorganizowany, zintegrowany system zapewniający wydajną opiekę o wysokiej jakości. Sceptycy sugerują, że korzyści związane z produktywnością zdrowotnego IT zostały zawyżone, argumentując, że może to powodować problemy z bezpieczeństwem, a nawet może zwiększać koszty. Debaty na temat produktywności IT są nowością w opiece zdrowotnej, ale nie w innych sektorach gospodarki. W latach 70. i 80. XX wieku moce obliczeniowe amerykańskiej gospodarki wzrosły ponad stukrotnie, podczas gdy tempo wzrostu wydajności spadło dramatycznie do mniej niż połowy wskaźnika z poprzednich 25 lat.1 Związek między szybkim wzrostem wykorzystania IT a jednoczesne spowolnienie produktywności stało się powszechnie znane jako paradoks wydajności IT , a ekonomiści zastanawiali się, czy warto zainwestować miliardy dolarów w IT. Ekonomista Nagrody Nobla, Robert Solow, zauważył w 1987 r., Że widzisz wiek komputerowy wszędzie, ale w statystyce produktywności .
Ta wcześniejsza debata informatyczna i jej rezolucja niosą ważne przesłanie dla dzisiejszej debaty na temat zdrowia w mediach. Słynna obserwacja Solowa zainicjowała ponad dwadzieścia lat badań nad wpływem IT na produktywność, a badania ujawniły liczne wyjaśnienia tego paradoksu – jak również dowody, że wcześniejsze wnioski dotyczące związku między IT a produktywnością były nieprawidłowe i że w odpowiednich warunkach IT może rzeczywiście przynieść znaczny wzrost wydajności.
Wyjaśnienia dotyczące paradoksu produktywności IT można podzielić na trzy kategorie: niedopasowanie, złe zarządzanie i słabą użyteczność. Wyjaśnienia dotyczące nieprawidłowości prześledziły paradoks do niedociągnięć w badaniach; te dwie ostatnie kategorie podkreślały niedociągnięcia w praktyce. Wszystkie trzy kategorie okazały się odpowiednie: niektóre efekty produktywności IT zostały ukryte z powodu ograniczeń w danych i metod analitycznych stosowanych do oceny wydajności, a niektóre korzyści były ograniczone przez nieskuteczne zarządzanie i słabą użyteczność.
Paradoksalne wyniki wczesnych badań nad IT i produktywnością często wynikały z nieodłącznych ograniczeń stosowanych miar wydajności. Pod względem koncepcyjnym produktywność jest prostym stosunkiem produkowanych (produktów) do zasobów koniecznych do ich wytworzenia (nakładów), ale jest ona niezwykle trudna do zmierzenia, szczególnie w branżach usługowych, takich jak służba zdrowia. Ważne wymiary wydajności usług, takie jak dostępność i wygoda – czynniki znacznie ulepszone przez IT – są trudne do oszacowania i rzadko przechwytywane przez wskaźniki wydajności. Natomiast dane wejściowe, takie jak liczba zakupionych komputerów, są stosunkowo łatwe do zmierzenia. Ta asymetria pomiaru oznacza, że IT rzadko wygląda na dobrą inwestycję zgodnie z prostymi wskaźnikami wydajności. Na przykład, standardowe wskaźniki w sektorze bankowym nie wykazały prawie żadnego wzrostu wydajności w latach 70., nawet gdy wprowadzono bankomaty bankomatowe i rozrzucono je po całym kraju.
[hasła pokrewne: skrzypokrzywa, maszkaronizm, lekarz ubezpieczenia zdrowotnego ]

Tags: , ,

No Responses to “Odkrywanie paradoksu produktywności IT – lekcje dla opieki zdrowotnej”

 1. Wiktor Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu masło shea[...]

 2. Overrun Says:

  siedziałam w przeciągu i nabawiłam się zapalenia stawów biodrowych

 3. Jowita Says:

  Article marked with the noticed of: terapia alkoholowa[...]

 4. Onion King Says:

  może powodować powikłania, niezależnie od doświadczenia lekarza

Powiązane tematy z artykułem: lekarz ubezpieczenia zdrowotnego maszkaronizm skrzypokrzywa