olejek kokosowy do włosów i ich pielegnacja.
Naturalne olejki do wlosow: kokosowe, arganowy, jojoba, makadamia, tamanu

Overbilling i świadoma zgoda finansowa – rozwiązanie umowne cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Prawo często wypełnia luki w niejednoznacznych lub niekompletnych umowach, nie tylko wtedy, gdy negocjacje są niemożliwe (jak wtedy, gdy nieprzytomny pacjent wymaga opieki w nagłych wypadkach), ale także wtedy, gdy strony, z jakiegokolwiek powodu, nie dają w pełni sprecyzowanych umów. To dyskomfort medycyny amerykańskiej związany z omawianiem cen – i trzeba przyznać, że korzyści finansowe płynące z prowadzenia biznesu w ten sposób – powodują, że wiele umów medycznych jest niekompletnych. Jednak prawo dopuszcza tylko to, do czego zgodziłyby się podobnie usytuowane strony, gdyby negocjacje zostały zakończone, a nie to, co mówią dostawcy, to ich indywidualne zwyczaje. Umowna niekompletność nie daje ani dostawcom, ani pacjentom ogólnej licencji na wypełnienie luk umownych, jakkolwiek im się podoba, po świadczeniu usług medycznych; zamiast tego egzekwuje on umowę, którą obie strony utworzyłyby, gdyby czas i pojemność pozwoliły na to.
Nadszedł czas, aby ponownie przeanalizować niektóre z praktyk rozliczeniowych, które doprowadziły nas do kryzysu finansowego w opiece zdrowotnej, a uniezależnienie relacji między ceną a usługą jest jednym z największych problemów rynku opieki zdrowotnej. Ustanowienie świadomej zgody finansowej jako istotnego elementu praktyki medycznej pozwoliłoby zarówno spełnić etyczne zaangażowanie profesjonalisty w autonomię pacjenta, jak i zapewnić bardzo potrzebną rynkową siłę przeciwną do eskalacji cen. Ale dopóki tak się nie stanie, doktryna dorozumianych umów może i powinna zostać wykorzystana do ograniczenia niektórych z najbardziej nadużywających praktyk rozliczeniowych.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Author Affiliations
Od Duke University School of Law (BDR), Programu Zarządzania Sektora Zdrowia, Fuqua School of Business, Duke University (BDR, KAS) oraz Duke Clinical Research Institute i Department of Medicine, Duke University School of Medicine (KAS) – wszystko w Durham, NC; i Wake Forest University School of Law, Translational Science Institute, oraz Departament Nauk Społecznych i Polityki Zdrowotnej, Wydział Nauk o Zdrowiu Publicznym, Wake Forest University School of Medicine – wszystko w Winston-Salem, NC (MAH).

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Anderson G. Od moczyć bogatych do moczyć biednych : najnowsze trendy w cenach szpitalnych. Health Aff (Millwood) 2007; 26: 780-789
Crossref Web of Science Medline
2. Witten JA. Aktualizacja sporów NFP: wcześniejsze decyzje sądów federalnych faworyzują szpitale. Bloomberg BNA Health Law Rep 2005; 14: 79-83

3. Posner R. Analiza ekonomiczna prawa. 6 ed. Nowy Jork: Aspen, 2003.

4. Świadoma zgoda finansowa: twoje prawo do wiedzy. Sydney: Rzecznik Prawnego Ubezpieczenia Zdrowotnego Rządu Australijskiego (http://www.phio.org.au/facts-and-advice/informed-financial-consent.aspx).

5. Publiczne i prywatne szpitale: sprawozdanie z badań. Melbourne, VIC: Australian Government Productivity Commission (http://www.pc.gov.au/projects/study/hospitals/report).

Zamknij odniesienia
Powołanie się na artykuł (1)
Zamknij Cytowanie artykułów
[podobne: wyciąg pershla, odruch oksytocynowy, pediatra ostrołęka ]

Tags: , ,

No Responses to “Overbilling i świadoma zgoda finansowa – rozwiązanie umowne cd”

 1. Flakes Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu stomatolog Bytom[...]

 2. Zesty Dragon Says:

  no tak, mam wysokie ciśnienie

 3. Leon Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do dermatolog lublin[...]

 4. Rooster Says:

  Błagam, dokształćcie się trochę.

 5. Malwina Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: leczenie pod mikroskopem[...]

 6. Milena Says:

  Dotyczy to calej masy ziol, darow natury

Powiązane tematy z artykułem: odruch oksytocynowy pediatra ostrołęka wyciąg pershla