olejek kokosowy do włosów i ich pielegnacja.
Naturalne olejki do wlosow: kokosowe, arganowy, jojoba, makadamia, tamanu

Sprawiedliwość dla poszkodowanych podmiotów badawczych cd

Posted in Uncategorized  by admin
December 1st, 2018

Jedną z możliwości jest zryczałtowany system rekompensat, taki jak ten stworzony przez Ustawę o kompensacji promieniowania z 1990 r., Która płaciła stałą opłatę każdemu, kto rozwinął chorobę po tym, jak został wystawiony na promieniowanie z testów broni jądrowej. Głównym problemem w przypadku systemów ryczałtowych jest uczciwość: każda stawka ryczałtowa będzie prawdopodobnie zbyt duża dla niektórych rannych uczestników, a zbyt mała dla innych. Prezydialna Komisja ds. Badań nad Problemami Bioetycznymi sugeruje program wzorowany na Krajowym Programie Kompensacji Szkód, w ramach którego pacjenci, którzy rozwijają się po szczepieniu, mogą ubiegać się o odszkodowanie za koszty medyczne i prawne, a także za ból, cierpienie, i utratę dochodów. Chociaż taki program byłby sprawiedliwszy niż opłaty ryczałtowe, wymagałby stworzenia dodatkowej federalnej biurokracji. Taka biurokracja byłaby prawdopodobnie bardzo złożona, ponieważ rekompensaty z tytułu szkód wynikających z badań klinicznych miałyby prawdopodobnie znacznie większy zasięg niż urazy związane ze szczepieniami. Ponadto, ponieważ płatności na rzecz osób pochodziłyby ze wspólnej puli pieniędzy, ten rodzaj programu nie stwarzałby zachęt dla poszczególnych firm do minimalizowania ryzyka związanego z ich własnymi próbami. Pike przekonująco argumentuje za zmodyfikowaną wersją systemu używanego w większości rozwiniętego świata, w której sponsorzy są zobowiązani do wykupienia ubezpieczenia lub zgodzenia się na odszkodowanie od pokrzywdzonych badanych przed rozpoczęciem badań2. Taki system byłby łatwiejszy do zrealizowania. harmonizuje z tymi obowiązującymi w innych krajach i stworzy zachęty finansowe dla sponsorów, aby zminimalizować ryzyko związane z ich próbami. Co najważniejsze, zagwarantowałoby to, że etyczne zobowiązania sponsorów badań do rannych podmiotów zostaną ostatecznie spełnione.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Author Affiliations
Z Centrum Bioetyki, University of Minnesota, Minneapolis.

Materiał uzupełniający
Referencje (4)
1. Stark L. Za zamkniętymi drzwiami: IRB i przeprowadzanie badań etycznych. Chicago: University of Chicago Press, 2011.

2. Pike ER. Odzyskiwanie z badań: propozycja bez winy , aby zrekompensować poszkodowanym uczestnikom badań. Am J Law Med 2012; 38: 7-62
Web of Science Medline
3. Grupa Lewin. Zadanie Zamówienie nr 2: opieka / odszkodowanie za urazy w badaniach klinicznych. Szkic raportu końcowego przygotowanego dla Biura ds. Zdrowia i Opieki Społecznej Asystenta Sekretarza ds. Planowania i Oceny. Falls Church, VA: The Lewin Group, 18 maja 2005. (Umowa nr HHS 100-03-0005.)

4. Nauki moralne: ochrona uczestników badań nad ludźmi. Waszyngton, DC: Prezydencka Komisja ds. Badań Bioetycznych, grudzień 2011 r. (Http://www.bioethics.gov).

Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (10)
Zamknij Cytowanie artykułów
[hasła pokrewne: fala uderzeniowa katowice, odruch oksytocynowy, rehabilitacja bobath ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: fala uderzeniowa katowice odruch oksytocynowy rehabilitacja bobath