olejek kokosowy do włosów i ich pielegnacja.
Naturalne olejki do wlosow: kokosowe, arganowy, jojoba, makadamia, tamanu

The Health Care Jobs Fallacy

Posted in Uncategorized  by admin
November 1st, 2018

Stany Zjednoczone przeżywają najpoważniejszą recesję w powojennej historii. Pomimo poprawy liczby zatrudnionych oficjalna stopa bezrobocia w czerwcu 2012 r. Nadal przekraczała 8%. W tym złym samopoczuciu sektor opieki zdrowotnej jest jednym z nielicznych obszarów stałego wzrostu. Może się wydawać naturalne, że jeśli ten sektor jest jednym z jasne punkty w gospodarce, polityki publiczne powinny mieć na celu wspieranie stałego wzrostu zatrudnienia w służbie zdrowia. Rzeczywiście, szpitale i inne organizacje opieki zdrowotnej wskazują na wielkość ich zatrudnienia jako dowód, że odgrywają ważną rolę w ożywieniu gospodarczym, rolę, której nie mogą zagrozić reformy, które mają na celu zmniejszenie wydatków na opiekę zdrowotną. Politycy po obu stronach przejścia szybko podkreślają reformy tworzące nowe miejsca pracy lub zabijające pracę . Jednak skupienie się na pracach związanych z opieką zdrowotną jest błędne. Celem poprawy zdrowia i dobrostanu ekonomicznego nie idzie w parze z rosnącym zatrudnieniem w służbie zdrowia. Kuszące jest sądzić, że rosnące zatrudnienie w służbie zdrowia jest dobrodziejstwem, ale jeśli te same wyniki można osiągnąć przy niższym zatrudnieniu i mniejszej ilości zasobów, pozostawia to dodatkowe pieniądze na inne ważne publiczne i prywatne priorytety, takie jak edukacja, infrastruktura, żywność, schronienie i oszczędności emerytalne.
Weźmy pod uwagę przykład dotyczący dwóch szpitali, które obsługują tę samą liczbę pacjentów: jeden zatrudnia 100 lekarzy, a pozostałe 120 lekarzy. Kierownictwo drugiego szpitala może twierdzić, że dodatkowe zatrudnienie przynosi korzyści lokalnej gospodarce. Ale jeśli zatrudnienie 20 dodatkowych lekarzy w drugim szpitalu nie spowoduje dodatkowych poprawek zdrowotnych, które są współmierne z dodatkowymi wydatkami na wynagrodzenia lekarzy, wyższe zatrudnienie nie jest korzystne z punktu widzenia społecznego. Wynagrodzenia za prace związane z opieką zdrowotną nie są wytwarzane z powietrza – są produkowane przez osobę płacącą wyższe podatki, pacjent płacący więcej za opiekę zdrowotną lub pracownik, który przyjmuje do domu niższe płace, ponieważ wyższe składki na ubezpieczenie zdrowotne są potrącane z jego pensji. Dodatkowe prace związane z opieką zdrowotną pozostawiają Amerykanom mniej pieniędzy na artykuły spożywcze, czesne i spłatę kredytu hipotecznego, a rząd Stanów Zjednoczonych za mniej pieniędzy na wykonywanie wszystkich innych funkcji rządowych – w tym na opłacanie nauczycieli, naukowców i pracowników socjalnych. Taki kompromis może być uzasadniony, jeśli idzie w parze z poprawą wyników zdrowotnych, ale nie, jeśli te miejsca pracy nie generują korzyści przewyższających alternatywne zastosowania. (Oczywiście, lokalni politycy mogą nadal preferować większy szpital w swojej dzielnicy, o ile ludzie płacący za to nie są – ale to nie jest strategia, która służy większemu dobru). Wyzwaniem jest to, że łatwo jest liczyć pracy, ale o wiele trudniej dowiedzieć się, kto za nie zapłacił i czy te zasoby mogłyby zostać lepiej wykorzystane.
Opieka zdrowotna Zatrudnienie i produktywność. Panel A pokazuje odsetek pracowników w sektorze ochrony zdrowia w stosunku do całkowitej liczby cywilnych pracowników nierolniczych. Dane pochodzą z Bureau of Labor Statistics (BLS) (2012). Dane za lata sprzed 1990 r. Stanowią zatrudnienie w służbie zdrowia plus zatrudnienie w służbie zdrowia ; dane za okres od 1990 r. do 2011 r. (po zmianie w systemie klasyfikacji zatrudnienia BLS) dotyczą zatrudnienia w służbie zdrowia . Panel B przedstawia koszt roczny uzyskany w oczekiwanej długości życia
[przypisy: przegladarka skierowań, olej lniany, nfz poznań przeglądarka ]

Tags: ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: nfz poznań przeglądarka przegladarka skierowań