olejek kokosowy do włosów i ich pielegnacja.
Naturalne olejki do wlosow: kokosowe, arganowy, jojoba, makadamia, tamanu

Ukierunkowana kontra uniwersalna dekolonizacja w celu zapobiegania infekcji ICU

Posted in Uncategorized  by admin
September 11th, 2018

Zarówno ukierunkowana dekolonizacja, jak i uniwersalna dekolonizacja pacjentów na oddziałach intensywnej opieki medycznej (OIOM) to potencjalne strategie zapobiegające infekcjom związanym z opieką zdrowotną, w szczególności związanym z opornym na metycylinę Staphylococcus aureus (MRSA). Metody
Przeprowadziliśmy pragmatyczne badanie kliniczne z randomizacją. Szpitale zostały losowo przypisane do jednej z trzech strategii, z wszystkimi dorosłymi oddziałami intensywnej opieki medycznej w danym szpitalu przypisanymi do tej samej strategii. Grupa wdrożyła screening i izolację MRSA; grupa 2, ukierunkowana dekolonizacja (tj. badanie przesiewowe, izolacja i dekolonizacja nośników MRSA); i grupa 3, uniwersalna dekolonizacja (tj. bez badań przesiewowych i dekolonizacji wszystkich pacjentów). Zastosowano modele proporcjonalnego zagrożenia w celu oceny różnic w redukcji infekcji w badanych grupach, z grupowaniem według szpitala.
Wyniki
Łącznie 43 szpitale (w tym 74 oddziałów intensywnej terapii i 74 256 pacjentów w okresie interwencji) poddano randomizacji. W okresie interwencji w porównaniu z okresem początkowym modelowe współczynniki ryzyka dla izolatów klinicznych MRSA wynosiły 0,92 dla badań przesiewowych i izolacji (szybkość surowa, 3,2 vs. 3,4 izolatów na 1000 dni), 0,75 dla ukierunkowanej dekolonizacji (3,2 vs 4,3 izolatów na 1000 dni) i 0,63 dla uniwersalnej dekolonizacji (2,1 vs. 3,4 izolatów na 1000 dni) (P = 0,01 dla testu wszystkich grup równych). W interwencji w porównaniu z okresami wyjściowymi, współczynniki ryzyka dla zakażenia krwiobiegu dowolnym patogenem w trzech grupach wynosiły 0,99 (stopa surowa, 4,1 vs 4,2 infekcji na 1000 dni), 0,78 (3,7 vs 4,8 infekcji na 1000 dni) i 0,56 ( 3,6 vs 6,1 infekcji na 1000 dni), odpowiednio (p <0,001 dla testu wszystkich grup jest równy). Powszechna dekolonizacja doprowadziła do znacznie większego zmniejszenia częstości wszystkich zakażeń krwioobiegu niż celowana dekolonizacja lub badanie przesiewowe i izolacja. Zakazano jednej infekcji krwi na 99 pacjentów poddanych dekolonizacji. Zmniejszenie częstości zakażeń MRSA we krwi było podobne do wszystkich zakażeń krwioobiegu, ale różnica nie była znacząca. Działania niepożądane, które wystąpiły u 7 pacjentów, były łagodne i związane z chlorheksydyną.
Wnioski
W rutynowej praktyce ICU, powszechna dekolonizacja była bardziej skuteczna niż ukierunkowana dekolonizacja lub badanie przesiewowe i izolacja w zmniejszaniu odsetków izolatów klinicznych MRSA i zakażenia krwi od dowolnego patogenu. (Finansowane przez Agencję ds. Badań w dziedzinie opieki zdrowotnej i centra kontroli i zapobiegania chorobom; REDUCE MRSA ClinicalTrials.gov number, NCT00980980.)
Wprowadzenie
Infekcja związana z opieką zdrowotną jest główną przyczyną możliwej do uniknięcia choroby i śmierci i często wynika z kolonizowania bakterii, które pokonują obronę organizmu.1-5 Wśród patogenów powodujących zakażenie związane z opieką zdrowotną, oporny na metycylinę Staphylococcus aureus (MRSA) został potraktowany priorytetowo jako cel redukcji wysiłków ze względu na wirulencję i spektrum chorób, profil wielolekoodporny i coraz częstsze występowanie w placówkach opieki zdrowotnej, szczególnie wśród pacjentów na oddziale intensywnej terapii (OIOM)
[hasła pokrewne: tanie leki apteka internetowa, urolog po angielsku, nfz poznań przeglądarka ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: nfz poznań przeglądarka tanie leki apteka internetowa urolog po angielsku