olejek kokosowy do włosów i ich pielegnacja.
Naturalne olejki do wlosow: kokosowe, arganowy, jojoba, makadamia, tamanu

Uzgodnienie leków dla substancji kontrolowanych – “Idealny” program monitorowania leków na receptę cd

Posted in Uncategorized  by admin
December 7th, 2018

Sieć, która została niedawno wdrożona w 20 stanach, finansowana przez przemysł farmaceutyczny i organizowana przez zarządów aptek państwowych, umożliwia międzypaństwowe współdzielenie PDMP (www.nabp.net/programs/pmp-interconnect/nabp-pmp-interconnect/index.php) . Perspektywa zapewniona przez przewoźników ubezpieczeniowych oraz systemy opieki zdrowotnej wojskowych i weteranów może uzupełniać ogólną strategię poprawy opieki nad chorymi i łagodzić ryzyko nadużywania leków na receptę. Ponieważ plany są zoptymalizowane, należy zająć się barierami wdrażania. Istnieją realistyczne obawy, że PDMP jest uciążliwy dla lekarzy przepisujących się i dyspenserów i może niewłaściwie zmniejszyć ilość przepisanego opioidowego leku przeciwbólowego. Biorąc pod uwagę wymaganą równowagę między optymalizacją leczenia bólu a nadmierną dostępnością opioidów, wpływ jakichkolwiek niezamierzonych konsekwencji pozostaje niejasny. Potrzebne są internetowe bazy danych – środki bezpieczeństwa i ochrony poufności pacjentów, zwłaszcza gdy programy rozciągają się na linie państwowe w celu rozwiązania potencjalnych problemów związanych z przestrzeganiem Ustawy o Przenoszalności Ubezpieczeń Zdrowotnych i Odpowiedzialności. Powtarzające się obawy dotyczące działań karnych za postrzeganie niewłaściwego przepisywania mogą prowadzić do niechęci lekarzy i komisji lekarskich do przyjmowania PDMP. Koszty wdrożenia takich programów prawdopodobnie poniesie podatnik, przemysł ubezpieczeniowy i farmaceutyczny, a także indywidualni pacjenci, lekarze przepisujący receptę i dystrybutorzy. Oprócz kosztów infrastrukturalnych, należy wziąć pod uwagę czas i wysiłek potrzebny do korzystania z PDMP, szczególnie jeśli jego stosowanie jest obowiązkowe.
Klinicyści stoją przed wyzwaniami związanymi z opieką nad coraz większą liczbą pacjentów z przewlekłym bólem. Środki bezpieczeństwa, w tym rozszerzone stosowanie dobrze zaprojektowanych PDMP, muszą zostać wprowadzone w celu rozwiązania problemu przepisywania opioidów w tej rosnącej populacji. PDMP nie są panaceum; wymagane jest podejście multimodalne. Zmiany kulturowe związane z oczekiwaniami pacjentów i usługodawców, nowymi lekami i preparatami oraz rozległą edukacją na wielu poziomach mogą przyczynić się do zmniejszenia nadużywania opiatów, nawet jeśli zachowany zostanie właściwy dostęp do tej farmakoterapii. Ponieważ liczba zgonów związanych ze stosowaniem leków na receptę przewyższa liczbę wypadków śmiertelnych spowodowanych wypadkami samochodowymi w wielu stanach, możemy wyciągnąć wnioski z sukcesu innowacji w zakresie bezpieczeństwa autoautomatycznego, które złagodziły śmiertelność pomimo zwiększonego użycia samochodów w ciągu ostatnich trzech dekad. Powinniśmy zainicjować aktywne środki bezpieczeństwa, aby zaradzić rosnącemu wskaźnikowi chorób i śmierci związanych z farmaceutykalizacją XXI wieku.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Ten artykuł (10.1056 / NEJMp1204493) został opublikowany 30 maja 2012 r. O godz.
Author Affiliations
Z Wydziału Toksykologii Medycznej, Departament Medycyny Ratunkowej, Perelman School of Medicine, University of Pennsylvania, Philadelphia (JP); oraz Drużyna w Toksykologii Medycznej, Departament Medycyny Ratunkowej, New York University School of Medicine, New York (LSN).

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
Wielkie rundy CDC: przedawkowanie narkotyków na receptę – epidemia amerykańska. MMWR Morb Mortal Wkly Rep. 2012; 61: 10-13
Medline
2. Paulozzi LJ, Kilbourne EM, Shah NG, i in. Historia przepisywania substancji kontrolowanych i ryzyka przedawkowania narkotyków. Pain Med 2012; 13: 87-95
Crossref Web of Science Medline
3. Projekt monitorowania leków na receptę. Santa Fe, NM: National Association of Model State Drug Laws (http://www.namsdl.org/presdrug.htm).

4. Epidemia: odpowiedź na amerykański kryzys dotyczący nadużywania leków na receptę. Washington, DC: Office of National Drug Control Policy, 2011 (http://www.whitehouse.gov/sites/default/files/ondcp/issues-content/prescription-drugs/rx_abuse_plan_0.pdf).

5. Feldman L, Williams KS, Coates J, Knox M. Świadomość i wykorzystanie programu monitorującego na receptę wśród lekarzy. J Pain Palliat Care Pharmacother 2011; 25: 313-317
Crossref Medline
Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (45)
Zamknij Cytowanie artykułów
[hasła pokrewne: erozja szkliwa, przegladarka skierowań, rehabilitacja bobath ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: erozja szkliwa przegladarka skierowań rehabilitacja bobath