olejek kokosowy do włosów i ich pielegnacja.
Naturalne olejki do wlosow: kokosowe, arganowy, jojoba, makadamia, tamanu

Wariacja geograficzna w dostępie do opieki – związek z jakością ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

W przypadku obu środków stwierdzono większą niż dwukrotność różnicę pomiędzy najskuteczniejszymi i najgorzej radzącymi sobie z HRR (profilaktyka, 26 do 59%, opieka diabetologiczna, 27 do 69%). Jeszcze bardziej niepokojące jest to, że na co najmniej połowie wszystkich obszarów mniej niż 50% osób, które się zakwalifikowały, otrzymało odpowiednią i we właściwym czasie opiekę prewencyjną (patrz tabela). Nie jest zaskakujące, że na każdym z tych wskaźników ludzie z ubezpieczeniem znacznie lepiej niż ich nieubezpieczonych odpowiedników. Osoby z ubezpieczeniem są znacznie bardziej narażone na regularnego lekarza i znacznie rzadziej rezygnują z opieki z powodu kosztów. Ale ubezpieczenie nie zawsze wystarcza. Ubezpieczenie zdrowotne powinno być przystępne cenowo i zapewniać odpowiednią ochronę finansową osobom potrzebującym opieki. Nawet wśród ubezpieczonych, wysokie składki i wydatki z kieszeni obciążają budżety rodzinne, a 3 i ludzie zbyt często idą bez opieki, której potrzebują. W rzeczywistości zaobserwowaliśmy ośmiokrotną zmianę (od 2 do 16%) w zakresie HRR w proporcji ubezpieczonych mieszkańców, którzy poszli bez należytej opieki ze względu na koszty. Duże zróżnicowanie regionalne utrzymuje się również w odsetku osób posiadających ubezpieczenie zdrowotne na innych wskaźnikach otrzymywania zalecanej profilaktycznej i chronicznej opieki nad chorobą (zob. Tabela), wykazując pilną potrzebę wzmocnienia opieki podstawowej i zapewnienia przystępnego dostępu we wszystkich społecznościach4.
Wpływ nieodpowiedniego dostępu promieniuje szeroko w lokalnych systemach opieki zdrowotnej. Obszary opóźnione w dostępie – skoncentrowane w części Florydy, Gruzji, Luizjany, Mississippi, Oklahomy, Teksasu i Kalifornii – również wykazują gorszą jakość na wielu wskaźnikach. W porównaniu z regionami, które zdobyły punkty w najniższym decylu na temat środków dostępu i przystępności cenowej, obszary o silnym dostępie wśród wszystkich osób dorosłych miały mniej beneficjentów Medicare, którzy otrzymali recepty na niebezpieczne leki (18% w porównaniu do 32%) lub którzy doświadczyli potencjalnie możliwej do uniknięcia wizyty w oddziale ratunkowym (193 vs. 204 na 1000 beneficjentów). Liczba zgonów z powodu chorób, których można uniknąć dzięki szybkiej opiece zdrowotnej, była również mniej powszechna (75 na 110 na 100 000 mieszkańców), a mniej osób zgłosiło, że jakość życia jest zła (24% w porównaniu do 34%).
Wykazano, że wysokie wskaźniki nieubezpieczonych rezydentów w obrębie społeczności obniżają jakość opieki zdrowotnej dla ubezpieczonych i nieubezpieczonych mieszkańców.5 Jest to szczególnie niepokojące, biorąc pod uwagę, że prawie połowa populacji USA, około 155 milionów ludzi, mieszka w miejscach, gdzie co najmniej jedna na pięć osób w wieku od 18 do 64 lat jest nieubezpieczona. Nieubezpieczeni ludzie, którzy są chorzy lub ranni, często zwlekają z podjęciem leczenia lub w końcu polegają na opiece kosztowej w szpitalnych oddziałach ratunkowych. Mogą również mieć większe trudności z zapewnieniem opieki następczej nad wynikami testów lub w odpowiednim czasie w opiece profilaktycznej. Co więcej, usługodawcy, którzy są ograniczeni przez zapewnienie nieopłaconej opieki, mogą mieć mniej zasobów do poświęcenia się działaniom na rzecz poprawy jakości lub szerokim inwestycjom w ochronę zdrowia społeczności, którym służą. Sprawiedliwy i przystępny dostęp do opieki i solidnych systemów opieki podstawowej może odeprzeć się nawzajem w społeczności, przekładając się na lepszą opiekę dla wszystkich mieszkańców, nawet dobrze ubezpieczonych beneficjentów Medicare.
Rozszerzenia ubezpieczenia zdrowotnego, w tym pełne ubezpieczenie profilaktyczne, wprowadzone w ramach Ustawy o ochronie pacjenta i opieki po przystępnej cenie z 2010 r. (ACA), stały się punktem wyjścia do poprawy nie tylko dostępu, ale także jakości opieki dla osób w całym kraju, z potencjalnymi korzyściami w zdrowiu i jakości życia zarówno dla ubezpieczonych, jak i nieubezpieczonych mieszkańców
[więcej w: poradnia gastroenterologiczna dla dzieci wrocław, pediatra ostrołęka, odruch oksytocynowy ]

Tags: , ,

No Responses to “Wariacja geograficzna w dostępie do opieki – związek z jakością ad”

 1. Marcin Says:

  Nie ma co się bać

 2. Lidia Says:

  Article marked with the noticed of: manicure wola[...]

 3. Kitchen Says:

  A ja dostałam zapalenia oskrzeli z powodu przebywania z osobami palącymi.

 4. Cross Thread Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: laboratorium[...]

 5. Błażej Says:

  Co sądzicie o takiej metodzie leczenia

Powiązane tematy z artykułem: odruch oksytocynowy pediatra ostrołęka poradnia gastroenterologiczna dla dzieci wrocław