olejek kokosowy do włosów i ich pielegnacja.
Naturalne olejki do wlosow: kokosowe, arganowy, jojoba, makadamia, tamanu

Wszczepienie krwi pępowinowej za pomocą Coculture z kultur mezenchymalnych Ex Vivo AD 7

Posted in Uncategorized  by admin
September 3rd, 2019

Nie było poważnych zdarzeń niepożądanych związanych z infuzjami krwi pępowinowej. Neutrofil i odzyskiwanie płytek
Jeden pacjent zmarł z powodu posocznicy grzybowej w dniu 30 bez wszczepienia neutrofili lub płytek krwi. U pacjentów, u których nastąpiło zajęcie, mediana czasu do odzyskania neutrofili wynosiła 15 dni (zakres od 9 do 42), a mediana czasu do odzyskania płytek krwi wynosiła 42 dni (zakres od 15 do 62). Nie stwierdzono istotnych różnic w czasie do zaszczepienia neutrofili lub płytek krwi pomiędzy pacjentami, którzy otrzymali krew pępowinową ekspandowaną w hodowlach z pochodzącymi od członka rodziny mezenchymalnymi komórkami zrębowymi a tymi, którzy otrzymali krew pępowinową ekspandowaną za pomocą komórek mezenchymalnych STRO-3 + (ryc. S2 i Tabela Ponadto, w granicach małej próbki, stopień dopasowania HLA dawcy-biorcy nie korelował z prędkością lub częstotliwością wszczepienia.
Tabela 2. Tabela 2. Wszczepienie biorców komórek ekspandowanych Ex Vivo i kontroli MDACC i CIBMTR. Podjęto decyzję o posunięciu naprzód z komórkami mezenchymalnymi STRO-3 +, a nie komórkami pochodzącymi od członków rodziny. W związku z tym ograniczyliśmy naszą analizę porównawczą z kontrolą CIBMTR do biorców krwi pępowinowej ekspandowanych z komórkami mezenchymalnymi STRO-3 +. Średni czas do wszczepienia neutrofili wynosił 15 dni u biorców rozszerzonej krwi pępowinowej w porównaniu z 24 dniami w grupie kontrolnej CIBMTR, którzy otrzymywali jedynie niemanipulowaną krew pępowinową (p <0,001) (tabela 2). Mediana czasu do wszczepienia płytek krwi wynosiła 42 dni u biorców rozszerzonej krwi pępowinowej w porównaniu z 49 dniami w grupie kontrolnej (p = 0,03).
Rysunek 2. Rycina 2. Skumulowane przypadki wszczepienia neutrofilów i wszczepienia płytek. W sumie 24 pacjentów, którzy otrzymali 2 jednostki krwi pępowinowej, z których zawierała krew pępowinową, która została rozszerzona ex vivo w hodowlach z komórkami mezenchymalnymi STRO-3 +, porównywano z 80 pacjentami z grupy kontrolnej, którzy otrzymali 2 jednostki niezmodyfikowanej krwi pępowinowej, a których dane zostały zgłoszone do Centrum Międzynarodowego Badania Krwi i Przeszczepu Szpiku (CIBMTR). Kontrole dobrano zgodnie z wiekiem, diagnozą, intensywnością schematu preparatywnego i profilaktyką przeciwko chorobie przeszczep przeciwko gospodarzowi. Panel A pokazuje łączną częstość odzyskiwania neutrofili. Po 26 dniach łączna częstość występowania wynosiła 88% wśród biorców rozszerzonej krwi pępowinowej i 53% wśród kontroli CIBMTR (P <0,001). Panel B pokazuje skumulowaną częstość odzyskiwania płytek krwi. Po 60 dniach łączna częstość występowania wynosiła 71% wśród biorców rozszerzonej krwi pępowinowej i 31% wśród kontroli CIBMTR (P <0,001). Dane o wszczepieniu płytek krwi nie były dostępne dla jednej kontroli CIBMTR. Ekspansja ex vivo doprowadziła do szybszego wszczepienia neutrofili i płytek oraz do większego odsetka pacjentów z wszczepieniem obu typów komórek.
Rysunek 3
[więcej w: olej słonecznikowy zastosowanie, usg jamy brzusznej opole, kapturek antykoncepcyjny ]

Tags: , ,

No Responses to “Wszczepienie krwi pępowinowej za pomocą Coculture z kultur mezenchymalnych Ex Vivo AD 7”

 1. Sky Bully Says:

  Nie wiem sam czy mam nadciśnienie czy nie

 2. Joanna Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu szkoła wizażu[...]

 3. Old Orange Eyes Says:

  Wartościowy tekst, ale niepełny.

 4. Commando Says:

  [..] Cytowany fragment: zdjęcie zębów[...]

 5. Ignacy Says:

  Ja tam swoje wiem

 6. Jagoda Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do jacuzzi[...]

 7. Pluto Says:

  Jagody Goji sa uzywane od dobrych kilkunastu lat

Powiązane tematy z artykułem: kapturek antykoncepcyjny olej słonecznikowy zastosowanie usg jamy brzusznej opole